Безперервний професійний розвиток (БПР) лікарів та фельдшерів станції швидкої медичної допомоги ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС
З метою нормативно-правового врегулювання системи безперервного професійного розвитку у сфері охорони здоров’я Кабінет Міністрів України постановою від 14 липня 2021 року № 725 затвердив «Положення про систему безперервного професійного розвиту працівників сфери охорони здоров’я». Цей документ набрав чинності 01 січня 2022 року, але через воєнний стан застосування вимог БПР до молодших спеціалістів з медичною освітою було перенесене на 01 січня 2024 року.
Тому з початку 2024 року фельдшери з медицини невідкладних станів активно включилися у систему безперервного професійного розвитку та долучились в цей процес разом з лікарями з медицини невідкладних станів, які навчаються та отримують сертифікати з відповідними нарахованими балами БПР для подальшої атестації, починаючи з 2019 року.
Постійне підвищення кваліфікації дозволяє медикам розширювати свої професійні навички та компетенції. Отримані знання наші лікарі та фельдшери впроваджують у практичну діяльність, що дає змогу підвищити свою кваліфікацію та надавати екстрену медичну допомогу на найвищому рівні. Безперервний професійний розвиток медичних працівників – це більше, ніж просто впровадження отриманих знань – це постійний процес удосконалення.
Навчання новим технологіям та методам лікування дає змогу бути в тренді сучасних фахових досягнень стосовно екстреної медичної допомоги пацієнтам з різноманітними невідкладними станами. Участь у наукових конференціях та семінарах дозволяє медикам обмінюватися досвідом та отримувати інформацію про нові дослідження та технології. Розгляд клінічних випадків та аналіз власної практики допомагає фахівцям виявляти можливі ризики та шляхи їх усунення у своїй роботі.
Впродовж березня 2024 року наші лікарі та фельдшери були слухачами наступних заходів БПР:
- Науково-практична конференція «Порушення ритму серця: просто про складне»;
- Науково-практична конференція «Педіатричні захворювання в практиці лікарів різних спеціальностей».
Брали участь у сертифікованих майстер-класах та тренінгах:
- «Психічні розлади воєнного часу в загальнотерапевтичній практиці»;
- «Мітральні вади серця. Що потрібно знати сімейному лікарю»;
- Тренінг «Надання невідкладної медичної допомоги в екстрених ситуаціях».
Безперервний професійний розвиток лікарів та молодших спеціалістів з медичною освітою є важливою складовою успішної та ефективної системи охорони здоров’я, яка забезпечує найвищий рівень медичної допомоги для кожного пацієнта.