Звернення директора 

Державної наукової установи
«Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини»
Державного управління справами
академіка НАМН України, доктора медичних наук 

Дячука Дмитра Дмитровича
 
Шановні співвітчизники, відвідувачі сайту!

 

Маю честь представити Вам один з найкращих медичних закладів України, який працює вже понад 90 років. Державна наукова установа «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» входить до системи медичних закладів Державного управління справами.

Найсучасніше медичне обладнання, висока кваліфікація лікарів та середнього медичного персоналу, найновіші технології, естетика та культура обслуговування повинні задовольнити кожного пацієнта, який звертається до нас за допомогою.

Завдяки сучасним малоінвазивним (в т.ч. лапароскопічним) хірургічним втручанням ми маємо можливість вилікувати за 1-2 доби складні хвороби, провести комплексні реабілітаційні заходи (масаж, голкорефлексотерапію, психотерапію, басейн, сауна), організувати інтенсивну терапію у стаціонарах та надати швидку медичну допомогу за викликом лікарської бригади на дому.

Звертайтеся за вказаною адресою, телефонуйте, користуйтеся послугами нашого сайту.

Персонал центру завжди радий допомогти Вам та Вашій родині!

Відтворити відео

Загальні відомості

Історія установи

 

Історія установи започаткована у березні 1923 року, коли була створена комісія для лікування відповідальних працівників, яка називалась “Комісія по ремонту партійних працівників”. У функцію комісії входило: визначення стану здоров’я, необхідності госпіталізації, спеціального лікування, санаторно-курортного лікування, визначення необхідності відпустки та її термін.

Згодом було організовано Лікувально-санаторне управління при Раді Міністрів УРСР, яке у 1953 р. переіменоване у Четверте Управління Міністерства охорони здоров’я УРСР, до сфери управління якого входила поліклініка № 1.

Відповідно до Указу Президента України від 25 вересня 2002 р. і розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2002 р. у січні 2003 р. поліклініка № 1 Державного лікувально-оздоровчого управління була передана в управління Державного управління справами (ДУС).

У жовтні 2007 року ДЗ «Поліклініка № 1» ДУС був переіменований у ДЗ «Клінічна поліклініка № 1» ДУС.

На виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 червня 2009 року № 664-р «Деякі питання організації надання медичної допомоги» та Розпорядження Керівника Державного управління справами від 26.06.2009 р. №168 заклад був реорганізований у Державну наукову установу «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини Державного управління справами (ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС). 

Матеріально-технічна база 

 

Державна наукова установа «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами  (Свідоцтво про державну реєстрацію № 646804 від 21.09.2009 р.) є суб’єктом господарювання державного сектора економіки і утримується за рахунок коштів загального та спеціального фондів державного бюджету. Головним розпорядником коштів є Державне управління справами.

Установа оснащена найсучаснішим обладнанням і апаратурою, що дозволяє впроваджувати інноваційні технології світового рівня, розробляти та удосконалювати ефективні методи діагностики, лікування і профілактики захворювань.

Дороговартісна апаратура, яка використовується для надання медичної допомоги пацієнтам і проведення наукових клінічних досліджень, становить 86,8% від загальної вартості основних засобів.

Площа приміщень, які знаходяться на балансі, складає 24382 м.кв., що є цілком достатнім для забезпечення всіх передбачених статутом видів діяльності.

Напрями діяльності

 

Центр є науковим, медичним (клінічним) та освітнім закладом (установою) охорони здоров’я з напрямів профілактичної та клінічної медицини.

Основні завдання Центру:

 • Проведення прикладних наукових досліджень у сфері профілактичної та клінічної медицини, розробка та впровадження нових методів профілактики, діагностики і лікування захворювань, розробка, науковий та організаційно-методичний супровід профілактичних програм у сфері охорони здоров’я.
 • Надання медичної допомоги (первинної, спеціалізованої та високоспеціалізованої, швидкої та невідкладної).
 • Підвищення кваліфікації лікарів, молодших спеціалістів з медичною освітою та осіб без медичної освіти.
 • Підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у галузі знань «Охорона здоров’я».

Структура

 

До складу ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС входять основні підрозділи:

 • наукові, які здійснюють прикладні наукові дослідження у сфері профілактичної та клінічної медицини;
 • клінічні, які надають медичну допомогу: амбулаторно-поліклінічну, швидку та невідкладну, стаціонарну (в т.ч. спеціалізовану, високотехнологічну);
 • освітні, зокрема: центр підвищення кваліфікації лікарів та молодших спеціалістів з медичною освітою (здійснює тематичне удосконалення і стажування лікарів, спеціалізацію та підвищення кваліфікації молодших спеціалістів) та навчально-тренувальний центр (здійснює підвищення кваліфікації медичних працівників та осіб, які не мають медичної освіти, з невідкладної медичної допомоги в екстрених ситуаціях);
 • адміністративно-господарські та допоміжні підрозділи.

 СТРУКТУРА ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС

Графік роботи підрозділів Центру:

Медична реєстратура, амбулаторно-поліклінічні відділення та центри:

 • Понеділок – П’ятниця: з 8.00 до 20.00
 • Субота: з 8.00 до 14.00

Станція швидкої медичної допомоги:

 • Цілодобово без вихідних

Стаціонари (хірургічний, терапевтичний, дитячий):

 • Цілодобово без вихідних

Наукові та освітні підрозділи:

 • Понеділок – Четвер: з 8.30 до 17.20
 • П’ятниця: з 8.30 до 16.20

Адміністративні, фінансово-економічні та господарські підрозділи і служби:

 • Понеділок – Четвер: з 8.30 до 17.20
 • П’ятниця: з 8.30 до 16.20
Поради лікарів:
Прокрутити вгору