Лабораторія патоморфологічних та цитологічних методів дослідження

Відділення розташоване на 2 поверсі ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС, праве крило, Блок В кабінети: Каб.244, Каб.252

Графік роботи:

з 08:00 до 15:00 (Пн-Пт) 

Завідувач лабораторії ПтЦМД КДЦ – Мазуренко Сергій Миколайович

Лабораторія патоморфологічних та цитологічних методів дослідження, являє собою відокремленим структурним лабораторним підрозділом, що займається гістологічною та цитологічною верифікацією  запальних та пухлинних процесів в організмі людини.

Види досліджень, які проводяться в нашій лабораторії:

 

 1. Патогістологічне дослідження операційного та біопсійного матеріалів І, ІІ, ІІІ, ІV, V категорії складності (термін виконання протягом 10 робочих днів);
 2. Інтраопераційне експрес дослідження (термін виконання 30-40 хв.); 
 3. Консультація гістопрепаратів з комісійним переглядом (термін виконання 1 доба);
 4. Цитоморфологічне дослідження біоматеріалу одержаного під час гінекологічного та урологічного огляду (термін виконання 2-3 доби);
 5. Цитоморфологічне дослідження секрету простати та сім’яної рідини (термін виконання 2-3 доби);
 6. Цитоморфологічне дослідження виділень з поверхні шкіри (термін виконання 2-3 доби);
 7. Цитоморфологічне дослідження пунктату молочної залози, колінного суглоба, лімфатичних вузлів, м’яких тканин (термін виконання 2-3 доби);
 8. Цитоморфологічне дослідження аспіратів із вузлів щитоподібної (термін виконання 2-3 доби);
 9. Цитоморфологічне дослідження харкотиння на АК (атипові клітини) (термін виконання 2-3 доби);
 10. Цитоморфологічне дослідження рідин із порожнин на АК (атипові клітини) (термін виконання 2-3 доби).
 11. Цитоморфологічне дослідження аспірату з тіла матки, секрету передміхурової залози, цервікального каналу (термін виконання 2-3 доби).
 12. Цитоморфологічне дослідження виявлення паразитарних грибів (термін виконання 1 доба).

Значення гістологічної лабораторії у лікувально-діагностичному процесі.

Кожна галузь медицини займається своїми вузькими специфічними завданнями, які дають головне – правильний діагноз і відповідне лікування.

Наше  відділення працює з прижиттєвою діагностикою патологічних процесів та захворювань.

Лікар будь-якої спеціальності, зустрічаючись з патологією може тільки з більшою часткою ймовірності припустити захворювання. Завдання лікаря-патологоанатома та цитоморфолога – точно визначити і назвати «хворобу».

У більшості випадків, щоб зорієнтуватися у формі патологічного процесу, лікар бере у хворого так звану біопсію – ділянку патологічно зміненого органу (гортані, шкіри, порожнини матки, порожнини носа, шийки матки, лімфовузла тощо). У гістологічній лабораторії після відповідної обробки реактивами з тканини отримують тонкі зрізи, що переглядаються під мікроскопом.

Оснащення лабораторії відповідає всім сучасним критеріям, з перспективними планами на подальше.

Новини:
На даний момент в структурному підрозділі є 11 штатних одиниць медичного персоналу, до якого входять:

 

1 – Лікар-патологоанатом, д.мед.н., професор;
1 – Лікар-патологоанатом,к.мед.н.;
2 – Лікарі-патологоанатоми, вищої кваліфікаційної категорії;
1 – Лікар-патологоанатом;
1 – Цитоморфолог, вищої кваліфікаційної категорії;
1 – Цитоморфолог;
1 – Лікар лаборант, вищої кваліфікаційної категорії.

Патоморфологічний діагноз – найточніший діагноз.

Тільки лікарі-патологоанатоми та цитоморфологи можуть визначити, що за невинною «бородавкою» на шкірі ховається грізний рак шкіри і, навпаки, заспокоїти хворих, у яких запідозрений злоякісний процес, що це – просте порушення функції залоз внутрішньої секреції або запальний процес.

Залежно від відповіді наших спеціалістів, хворим рекомендується лікування, індивідуальне у кожному випадку. Крім біопсійного матеріалу, в лабораторії досліджується весь операційний матеріал та цитологічний. Все, що видаляється під час оперативних втручань – починаючи від мікроскопічного поліпа при зовнішніх операціях, до цілих органів (шлунок, нирка, щитоподібна залоза, матка і т.д.) при операціях на  порожнинах – ВСЕ підлягає дослідженню у нашій лабораторії. Лікар-патологоанатом оглядає віддалений орган, бере на дослідження шматочки цього органу з патологічними змінами і після дослідження під мікроскопом виставляє діагноз, який лікар-клініцист бере за основу лікувального процесу пацієнта.

Надісланий матеріал (біопсійні шматочки та видалені органи), залежно від обсягу та характеру його може бути досліджений протягом 20-30 хвилин (експрес-метод), та  звичайна проводка – 10 робочих днів. 

Результати дослідження вписуються в спеціальний журнал і зберігаються у відділенні 10 років, скло-препаратів – 3 або 10 років, і можуть бути видані на вимогу хворих.

Цитоморфологічні методи дослідження менш трудомісткі, але не менш важливі в нашій роботі, вони менш травматичні для організму (пункцій на біопсія, мазок-відбиток і.т.ін.), і також вказують на патологічні зміни різного характеру які відбуваються в організмі людини. Термін виконання їх 1-3 робочі дні.

Новини відділення:

Поради лікарів:
Прокрутити вгору