Навчально-тренувальний центр

Входить до складу Центру підвищення кваліфікації “Інститут післядипломної освіти”

Телефон/факс  Центру для довідок : (044) 254-68-54

Спеціаліст центру – Кацан Наталія Василівна

E-mail для подачі заяви та для довідок : trainingcenter@ukr.net

Викладачі навчально-тренувального центру пройшли підготовку за спеціальними програмами у країнах Європи та Україні. Троє інструкторів-викладачів (із дванадцяти по Україні) отримали дипломи інструкторів Європейської Ради Реанімації (ERC) та право викладати курс підготовки з проведення спеціалізованих реанімаційних заходів ALS (Advanced Life Support) у Європі.

Функціонує з 2006 року.
Освітню діяльність здійснює на підставі Ліцензії МОН України АГ № 582704.

 • Проводиться післядипломна підготовка з надання невідкладної медичної допомоги в екстремальних ситуаціях
  (ліцензований обсяг прийому на навчання 1000 осіб в рік).
 • Навчаються лікарі, молодші спеціалісти з медичною освітою та особи без медичної освіти на 3-денних та 2-денних циклах за погодженими з МОЗ України навчальними планами і програмами.
 • Основна форма навчання – короткотривалі інтенсивні цикли-тренінги підготовки з надання невідкладної медичної допомоги (18 годин для медичних працівників і 12 та 18 год для осіб, що не мають медичної освіти).
 • Крім обов’язкового відпрацювання всіх практичних навичок на сучасних реалістичних манекенах, проводяться навчання-симуляції за сценаріями, що максимально наближені до життя.
 • Навчальні плани і програми циклів навчання схвалені Науково-методичною радою ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС, погоджені МОЗ України і затверджені директором ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС. На всі передбачені тематичним планом лекції та практичні заняття є методичні розробки для викладачів. 

Навчально-тренувальний центр обладнаний найсучаснішими тренувальними манекенами  компанії AMBU  International, за допомогою  яких слухачі засвоюють практичні навички з проведення реанімації дорослих та дітей, методи відновлення прохідності дихальних шляхів, дефібриляцію, транспортну іммобілізацію, зупинку кровотечі, допомогу при потраплянні стороннього тіла в дихальні шляхи, отруєннях, опіках, травмах, гострих захворюваннях, пологах у позалікарняних умовах тощо.

Інструктори-викладачі навчально-тренувального центру беруть активну участь у організації, проведенні і суддівстві щорічних міжнародних чемпіонатів бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги: «Галицькі Медичні Ралі» – у 2008 р. та 2009 р. (м. Львів), «Міжнародний конкурс швидкої медичної допомоги» – у 2010 р. (м. Тернопіль), ІІІ Подільський  міжнародний конкурс бригад швидкої медичної допомоги – у 2011 р. (м. Кам’янець-Подільський), IV Національний відкритий чемпіонат бригад швидкої медичної допомоги – у 2012 р. (м. Рівне) та Український чемпіонат бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги – у 2013 р. (м. Київ). 

 

В рамках міжнародної співпраці між Україною та Польщею, координують формування груп із лікарів зі всієї України для навчання на перших міжнародних україномовних курсах ALS (Advanced Life Support) у  місті Кракові (Польща) за сприяння Європейської та Польської Ради Реанімації.

У квітні 2010 року та у липні 2013 року комісії Кабінету Міністрів України та МОЗ України, які знайомилися із досвідом роботи ДНУ “НПЦ ПКМ” ДУС, рекомендували використовувати досвід підготовки з невідкладної медичної допомоги в екстремальних ситуаціях Навчально-тренувального центру ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС як зразок для впровадження у інших закладах охорони здоров’я України.

 • Бажаючі пройти курс з теми «Невідкладна медична допомога в екстремальних ситуаціях» у Навчально-тренувальному центрі мають подати письмову заяву (можна електронною поштою) за 1 міс. до запланованого навчання. В заяві слід вказати повністю прізвище, ім’я, по-батькові абітурієнта, його контактний номер телефону та електронну адресу. Розклад занять для лікарів та МСМО на 2023 р. – див. нижче (таблиця).
 • За 7 днів до запланованого навчання абітурієнт отримує на електронну пошту проект договору, в який він вносить всю необхідну інформацію у 2-денний термін, та відсилає його на електронну адресу відправника
 • У 1-й день навчання абітурієнт обовязково приносить з собою роздрукований в 2-х екземплярах і підписаний стороною замовника договір

Окрім договору, для зарахування на курс потрібні ксерокопії наступних документів:

 • 1, 2 сторінка паспорта, і сторінка з реєстрацією місця проживання
 • Ідентифікаційний код
 • Диплом про медичну освіту (для лікарів чи МСМО)
 • Якщо прізвища в паспорті і дипломі різні – документ, що підтверджує зміну прізвища (напр., свідоцтво про шлюб)

Якщо Ви не маєте медичної освіти, проте теж бажаєте навчатися у нашому Центрі – прохання звертатися за наведеним нижче телефоном, чи написати листа на електронну пошту.

Новини Центру підвищення кваліфікації:
Прокрутка до верху