Гістологічне дослідження- незамінний діагностичний інструмент

Гістологічне дослідження- незамінний діагностичний інструмент

Точність діагнозу має виключне значення для визначення ефективної стратегії лікування захворювань. Гістологічне дослідження включає надзвичайно важливі аналізи для виявлення онкологічних пухлин, контролю лікування хворих із злоякісними захворюваннями. Воно проводиться за допомогою мікроскопічного дослідження різних тканин, дозволяючи  отримати достовірну інформацію про стан органів, і є важливим етапом у діагностиці пухлинних утворень (доброякісних і злоякісних пухлин).

Головне завдання даного методу дослідження, яке також являє собою первинний метод оцінки правильності лікування, — підтвердження або спростування наявності атипових або ракових клітин. 

Гістологічне дослідження використовують в різних хірургічних профілях в тому числі: онкології, загальній хірургії, гінекології, андрології, дерматології, мамології та ін.. Матеріал для дослідження отримують за допомогою біопсії або під час оперативного втручання.

Один із напрямків діяльності нашої лабораторії –  це гістологічне дослідження біоматеріалу, яке проводиться при підозрі на шкірні новоутворення. Дане дослідження є одним із ключових методів, який використовується в дерматології для розпізнавання та верифікація шкірних новоутворень і є одним з найефективніших та інформативних методів діагностики захворювань шкіри. Деякі шкірні патології можна розпізнати виключно після цього дослідження.

Гістологія істотно звужує коло передбачуваних хвороб, значно спрощуючи диференціальну діагностику. Дане дослідження застосовується як для підтвердження, так і для спростування діагнозу. Відповідно від отриманих результатів буде залежить лікування та його ефективність. Цей аналіз включає детальне вивчення мікроскопічних змін у структурі тканини, що дозволяє встановити характер і стадію патологічного процесу. В ході гістологічного дослідження, біоматеріал, як правило, отримується з родимок, виразок, різних новоутворень шкіри, і потім піддається обробці та фарбуванню. Після цього спеціалісти-гістологи, використовуючи мікроскоп, вивчають структуру клітин, їх організацію та аномалії, що допомагає встановити остаточний діагноз та планувати подальше лікування. Гістологічне дослідження біоматеріалу є необхідною складовою лабораторних аналізів у дерматології і допомагає фахівцям точно встановити діагноз, обрати оптимальний метод лікування та зробити прогноз розвитку патології. При підозрі на злоякісні шкірні новоутворення, гістологічне дослідження біоматеріалу є одним з невід’ємних кроків у процесі діагностики та надає можливість пацієнтові отримати ефективне та індивідуальне лікування.

Новини:
Прокрутка до верху