Алгоритм дій при втраті свідомості (непритомність)

Алгоритм дій при втраті свідомості (непритомність)

Непритомність – втрата свідомості при вертикальному положенні тіла та її відновлення впродовж декількох секунд чи хвилин при переведенні хворого у горизонтальне положення. Виникає внаслідок короткочасної недостатності кровопостачання головного мозку.

Причини :

Функціональні – ортостатичні рефлекси (різка зміна положення тіла – його перехід з горизонтального у вертикальне), розлади вегетативної нервової системи

Органічні – найчастіше це порушення нормального ритму серця та транзиторна ішемія головного мозку

Основні симптоми:

Втраті свідомості передує запаморочення, відчуття «потемніння в очах» та кружіння голови. Під час нападу відмічається блідість шкірних покривів, звуження зіниць, хоча зіниці жваво реагують на світло. При переводі хворого у горизонтальне положення напад швидко припиняється («повертається» свідомість).

Домедична допомога:

  1. Покласти потерпілого на спину;
  2. Послабити одяг, розстібнути комірець та забезпечити приплив свіжого повітря;
  3. Змочити обличчя холодною водою;
  4. Після виведення пацієнта із непритомного стану бажано дати йому солодкий чай, каву, або інший теплий напій;
  5. При повторній непритомності негайно викликати екстрену (швидку) медичну допомогу.

       Слід зазначити, що непритомність достатньо часто буває внаслідок стресу, паніки або інших психічних чинників, тобто без видимих фізичних розладів, таких як травми або захворювання. В таких випадках основна допомога полягає у створенні спокійного психологічного середовища. Хоча це не медичний стан, що загрожує життю, важливо висловити підтримку пацієнту та допомогти заспокоїтися. Спробуйте вести спокійну розмову, схиляючи пацієнта до глибокого дихання та зосередженості. Якщо симптоми тривають, рекомендується звернутися за медичною допомогою. 

Новини:
Прокрутка до верху