Видалення зуба
Як підготуватись до операції видалення зуба?
За 2 години до втручання ситно поїсти, закусити солодким. Якщо відчуваєте тривожність – випийте седативний фітопрепарат (валеріана, собача кропива, тощо) і налаштуйте себе на позитивний настрій.
Чи боляче видаляти зуби?
Неприємним є тільки проведення анестезії. Сучасні анестезуючі речовини дозволяють безболісно провести практично будь-яку операцію на щелепах. Ви відчуватимете лише тиск та звуки, болю не буде.
Скільки часу займає видалення зуба?
Залежить від складності втручання. Типове видалення може бути здійснене за 5-15 хв. Складне триватиме від 40 хв до 1,5 години.
Як довго триватиме загоєння рани після видалення зуба?
Загоєння слизової оболонки триває до 1 місяця, кісткового дефекту – 3 місяці. Рани після видалення зуба загоюються шляхом вторинного натягу, тобто, через «яму», де був зуб. Якщо яма є, і вам здається, що вона не зникає, відпустіть ситуацію на певний час, організм сам згладить те місце, і воно стане рівним.
Які рекомендації після операції видалення зуба?
Не полоскати 3 дні, місцево – холод по 10 хв через кожні 2 години, 6 разів на день. Перелік медикаментозних засобів призначає лікар-стоматолог-хірург у кожному клінічному випадку.
Чи варто наклади шви на рану після видалення зуба?
У разі складного видалення, множинного видалення та у пацієнтів, які приймають антикоагулянти, – це обов’язкова потреба. Вона дозволить усунути можливість ранніх і пізніх кровотеч з рани.
Чи варто видаляти зуби мудрості?
Безсумнівно варто. Запалення біля 8-х зубів може спричинити низку ускладнень, ліквідація яких потребуватиме госпіталізації до стаціонару. Краще це робити в молодому віці, доки корені зубів не сформувались повністю, так буде легше і пацієнту, і лікарю.
Як лікувати велику кісту зуба?
Тільки хірургічними методами. Основним є повне видалення кісти разом з оболонкою та заповнення дефекту кістки замісними матеріалами органічного походження.
Чи можна врятувати зуб з сумнівним прогнозом, коли лікарі рекомендують краще видалити?
Так, інколи можливо зберегти зуб або його частину (корінь). Для цього за конкретними показами виконуються зубозберігаючі операції.
Що робити, коли після видалення зуба чи групи зубів на щелепі лишилось щось гостре?
Це залишок гострого краю лунки видаленого зуба. Він може з’являтися через ремоделювання кістки в зоні втручання. Потрібно повторно відвідати лікаря-стоматолога-хірурга, він здійснить нівелювання гострого краю.