Cтанція швидкої медичної допомоги
СШМД
Завідувач – Сімак Ігор Миколайович
Відділення розташоване на 1 поверсі ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС,
ліве крило, Блок А,
кабінети: 111-124.
Екстрена медична допомога – це комплекс заходів з надання медичної допомоги пацієнтам, які перебувають у станах, що загрожують життю та здоров’ю людини та потребують термінового медичного втручання.
Напрями діяльності:
- Всі види догоспітальної екстреної медичної допомоги згідно національних та європейських рекомендацій та клінічних настанов.
- Госпіталізація та медичний супровід пацієнтів до закладів охорони здоров’я.
- Медичне забезпечення масових заходів
![]() | ![]() |
Сімак Ігор Миколайович | Омельчук Василь Павлович |
Завідувач станції ШМД – лікар з медицини невідкладних станів, вища кваліфікаційна категорія. | фельдшер з медицини невідкладних станів старший – вища кваліфікаційна категорія. |
284-78-39 (каб.121) | 254-64-66 (каб.119) |
Графік роботи:
Цілодобово, щоденно, цілорічно
Бюро викликів станції ШМД (оперативна диспетчерська служба), працює цілодобово: 284-70-08 284-70-09 284-71-01 (067) 217-52-80 |


Перелік послуг які надаються:
✔ Надання екстреної медичної допомоги.
✔ Надання медичної допомоги під час транспортування – госпіталізація та перевезення пацієнтів будь-якого ступеня тяжкості.
✔ Медичне забезпечення масових заходів – чергування та надання екстреної медичної допомоги під час масових заходів.
Станція ШМД працює цілодобово. Надання екстреної та невідкладної медичної допомоги пацієнтам здійснюється на сучасних реанімобілях «Мерседес», «Фольксваген», «Рено» у межах території м. Києва та найближчих населених пунктів. При необхідності, згідно з наказами керівництва, бригади Е(Ш)МД можуть направлятися за межі визначеної території обслуговування.
Наші переваги:
Сучасні методи лікування
- Всі види догоспітальної екстреної медичної допомоги згідно національних та європейських рекомендацій та клінічних настанов.
- Медичний супровід пацієнтів без спонтанного дихання.
- Електрична кардіоверсія, електроімпульсна терапія.
- Застосування сучасних лікарських засобів.
Сучасні методи діагностики
- Експрес-тести на кардіомаркери (Трипонін І, КФК-МВ, Міоглобін)
- Експрес-тест на антиген COVID-19
- Визначення вмісту кетонових тіл в сечі за допомогою експрес-тестів.
- Визначення за допомогою пульсоксиметра SpO2, SpCO
- Капнографія у пацієнтів, які транспортуються на штучній вентиляції легень
- Постійний ЕКГ-моніторинг під час транспортування пацієнтів
- Визначення рівня глікемії крові за допомогою портативного глюкометра
Наш девіз : «Bis dat, qui cito dat! Хто швидко допоміг – той двічі допоміг»
Служба екстреної (швидкої) медичної допомоги Державного управління справами почала функціонувати з 1947 року. У 1991р. в складі станції ШМД працювало 8 бригад ШМД.
12.01.2004 р. створено бригаду Е(Ш)МД № 9, яка і по теперішній час (з 01.08.2015 р. – бригада Е(Ш)МД №1) здійснює медичне забезпечення заходів за участю Президента України. Впродовж 2009 р. пункт швидкої медичної допомоги на території будинку відпочинку «Конча-Заспа» реорганізовано в бригаду Е(Ш)МД №10. Також у 2009 р. почала функціонувати педіатрична бригада інтенсивної терапії швидкої медичної допомоги (бригада Е(Ш)МД №11). Це дало змогу забезпечити екстреною та невідкладною медичною допомогою всі вікові групи пацієнтів.
З 2009 р. по 2015 р. у складі станції ШМД працювало 12 бригад Е(Ш)МД: одинадцять лікарських та одна фельдшерська з транспортування хворих.
У 2015 р. відбулася реорганізація та оптимізація структури станції ШМД, з 01.08.2015 р. у складі станції ШМД функціонують:
- 6 лікарських бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги;
- 1 (одна) фельдшерська бригада Е(Ш)МД для транспортування хворих.
З 2006 р. і по теперішній час станцію ШМД очолюють завідувач Сімак Ігор Миколайович, лікар вищої кваліфікаційної категорії з МНС та фельдшер з медицини невідкладних станів старший Омельчук Василь Павлович, фельдшер з МНС вищої кваліфікаційної категорії. В колективі станції ШМД трудяться 98 працівників: 30 лікарів з МНС (всі лікарі вищої кваліфікаційної категорії), 62 фельдшера з МНС (всі фельдшери вищої кваліфікаційної категорії), 1 сестра-господиня та 5 молодших медичних сестер.
За останнє десятиліття в роботу станції ШМД впроваджено наступні досягнення медичної науки та наукової організації праці:
- З 2009 р. по теперішній час – всі автомобілі ШМД обладнані згідно з Національним ДСТУ сучасною медичною апаратурою та медичними виробами.
- 2009 р. – 2015 р. впровадження догоспітальної тромболітичної терапії гострого коронарного синдрому елевацією сегменту ST.
- 2009 р. по теперішній час – визначення кардіомаркерів пошкодження міокарду (Тропоніну-І, МВ-КФК, міоглобіну) біля ліжка пацієнта за допомогою лабораторних експрес-тестів.
- У 2010 р. впроваджено застосування еноксапарину та фондапаринуксу як складової догоспітального лікування гострого коронарного синдрому.
- З 2010 р. по теперішній час серцево-легенева реанімація здійснюється згідно з сучасними рекомендаціями Європейської Ради Реанімації.
- З 2010 р. постійно ведеться кропітка робота з впровадження протокольної схеми надання екстреної медичної допомоги з гідно з сучасними рекомендаціями та клінічними настановами.
- З 2011 р. впроваджено застосування на догоспітальному етапі клопідогрелю, урапідилу, метопрололу для лікування гострого коронарного синдрому та гіпертензивних кризів.
- У 2011 р. впроваджено відеографію робочого часу з обробкою відеозапису комп’ютерною програмою (Реєстр галузевих нововведень № 28-29 2008; нововведення № 209/29/08).
- У 2012 р. впроваджено на догоспітальному етапі фармакологічну кардіопротекцію пацієнтам з гострим коронарним синдромом за допомогою вітчизняного лікарського засобу кверцетин.
- У 2013 р.-2016 р. впроваджено застосування на догоспітальному етапі тікагрелору для здійснення догоспітальної антитромбоцитарної терапії гострого коронарного синдрому.
- У 2014 р. впроваджено Протокольну схему надання екстреної медичної допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод на догоспітальному етапі (Реєстр галузевих нововведень № 38-39, 2013р., реєстр №190/38/13)
- У 2014 р.-2016 р. впроваджено та оптимізовано автоматизоване робоче місце лікаря з медицини невідкладних станів станції ШМД.
- У 2019 р. розроблено та впроваджено клінічний маршрут пацієнта з гострим порушенням мозкового кровообігу для забезпечення вчасної тромболітичної терапії на ранньому госпітальному етапі.
Впродовж роботи у ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС лікарі станції ШМД публікували наукові статті, тези доповідей, методичні рекомендації у наступних фахових виданнях: «Медицина неотложных состояний», «Клінічна хірургія», «Кардиология: от науки к практике», «Україна. Здоров’я нації», «Український медичний часопис», «Ліки України плюс», «Український кардіологічний журнал», «Інновації в медицині».
За багаторічний термін роботи станція ШМД постійно вдосконалювалась, ввібрала неоціненний досвід та найсучасніші світові методики надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі. Перспективи подальшого розвитку включають створення можливості працювати з електронною медичною карткою пацієнта безпосередньо на місці виклику за допомогою сучасних засобів комунікації з врахуванням вимог щодо швидкості передачі даних та захисту інформації, забезпечення станції ШМД санітарним гелікоптером.
Список лікарів:
- Сімак Ігор Миколайович – завідувач станції ШМД, лікар з МНС
- Бартащук Назар Анатолійович – лікар з медицини невідкладних станів (МНС)
- Бондаренко Андрій Миколайович – лікар з МНС
- Вельма Вікторія Альбінівна – лікар з МНС
- Горенко Ольга Володимирівна – лікар з МНС
- Григорів Наталія Мирославівна – лікар з МНС
- Гусейнова Наталія Миколаївна – лікар з МНС
- Ґедзь Микола Олександрович – лікар з МНС
- Данильчик Михайло Олексійович – лікар з МНС
- Дзюменко Максим Альбінович – лікар з МНС
- Дікевич Галина Іванівна – лікар з МНС
- Жежель Жан Жанович – лікар з МНС
- Захаренко Віталій Васильович – лікар з МНС
- Зіневич Олег Леонтійович – лікар з МНС
- Колесник Андрій Володимирович – лікар з МНС
- Корібут Наталія Вікторівна – лікар з МНС
- Кулінченко Олена Олександрівна – лікар з МНС
- Луценко Олександр Юрійович – лікар з МНС
- Макаревич Андрій Євгенович – лікар з МНС
- Мішура Михайло Михайлович – лікар з МНС
- Мулик Борис Іванович – лікар з МНС
- Новожилов Дмитро Миколайович – лікар з МНС
- Панчук Валерій Антонович – лікар з МНС
- Петрук Юрій Михайлович – лікар з МНС
- Судакевич Микола Петрович – лікар з МНС
- Собко Олександр Миколайович – лікар з МНС
- Томченко Микола Миколайович – лікар з МНС
- Тюльнев Василь Вячеславович – лікар з МНС
- Цвіль Ігор Леонідович – лікар з МНС
- Юзьков Валерій Васильович – лікар з МНС