Cтанція швидкої медичної допомоги

Cтанція швидкої медичної допомоги

СШМД

Завідувач – Сімак Ігор Миколайович

Відділення розташоване на 1 поверсі  ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС,
ліве крило, Блок А,

кабінети: 111-124.

Екстрена медична допомога – це комплекс заходів з надання медичної допомоги пацієнтам, які перебувають у станах, що загрожують життю та здоров’ю людини та потребують термінового медичного втручання.

Напрями діяльності:

 • Всі види догоспітальної екстреної медичної допомоги згідно національних та європейських рекомендацій та клінічних настанов.
 • Госпіталізація та медичний супровід пацієнтів до закладів охорони здоров’я.
 • Медичне забезпечення масових заходів
Сімак Ігор МиколайовичОмельчук Василь Павлович
Завідувач станції ШМД – лікар з медицини невідкладних станів, вища кваліфікаційна категорія.фельдшер з медицини невідкладних станів старший – вища кваліфікаційна категорія.
284-78-39 (каб.121)254-64-66 (каб.119)

Графік роботи:

Цілодобово, щоденно, цілорічно

Бюро викликів станції ШМД (оперативна диспетчерська служба), працює цілодобово:
284-70-08
284-70-09
284-71-01
(067) 217-52-80


Перелік послуг які надаються:

✔ Надання екстреної медичної допомоги.
✔ Надання медичної допомоги під час транспортування – госпіталізація та перевезення пацієнтів будь-якого ступеня тяжкості.
✔ Медичне забезпечення масових заходів – чергування та надання екстреної медичної допомоги під час масових заходів.

Станція ШМД працює цілодобово. Надання екстреної та невідкладної медичної допомоги пацієнтам здійснюється на сучасних реанімобілях «Мерседес», «Фольксваген», «Рено» у межах території м. Києва та найближчих населених пунктів. При необхідності, згідно з наказами керівництва, бригади Е(Ш)МД можуть направлятися за межі визначеної території обслуговування.Наші переваги:

Сучасні методи лікування

 • Всі види догоспітальної екстреної медичної допомоги згідно національних та європейських рекомендацій та клінічних настанов.
 • Медичний супровід пацієнтів без спонтанного дихання.
 • Електрична кардіоверсія, електроімпульсна терапія.
 • Застосування сучасних лікарських засобів.

Сучасні методи діагностики

 • Експрес-тести на кардіомаркери (Трипонін І, КФК-МВ, Міоглобін)
 • Експрес-тест на антиген COVID-19
 • Визначення вмісту кетонових тіл в сечі за допомогою експрес-тестів.
 • Визначення за допомогою пульсоксиметра SpO2, SpCO
 • Капнографія у пацієнтів, які транспортуються на штучній вентиляції легень
 • Постійний ЕКГ-моніторинг під час транспортування пацієнтів
 • Визначення рівня глікемії крові за допомогою портативного глюкометра

Наш девіз : «Bis dat, qui cito dat! Хто швидко допоміг – той двічі допоміг»Служба екстреної (швидкої) медичної допомоги Державного управління справами почала функціонувати з 1947 року. У 1991р. в складі станції ШМД працювало 8 бригад ШМД.

12.01.2004 р. створено бригаду Е(Ш)МД № 9, яка і по теперішній час (з 01.08.2015 р. – бригада Е(Ш)МД №1) здійснює медичне забезпечення заходів за участю Президента України. Впродовж 2009 р. пункт швидкої медичної допомоги на території будинку відпочинку «Конча-Заспа» реорганізовано в бригаду Е(Ш)МД №10.  Також у 2009 р. почала функціонувати педіатрична бригада інтенсивної терапії швидкої медичної допомоги (бригада Е(Ш)МД №11). Це дало змогу забезпечити екстреною та невідкладною медичною допомогою всі вікові групи пацієнтів.

З 2009 р. по 2015 р. у складі станції ШМД працювало 12 бригад Е(Ш)МД: одинадцять лікарських та одна фельдшерська з транспортування хворих.

У 2015 р. відбулася реорганізація та оптимізація структури станції ШМД, з 01.08.2015 р. у складі станції ШМД функціонують:

 • 6 лікарських бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги;
 • 1 (одна) фельдшерська бригада Е(Ш)МД для транспортування хворих.

З 2006 р. і по теперішній час станцію ШМД очолюють завідувач Сімак Ігор Миколайович, лікар вищої кваліфікаційної категорії з МНС та фельдшер з медицини невідкладних станів старший Омельчук Василь Павлович, фельдшер з МНС вищої кваліфікаційної категорії. В колективі станції ШМД трудяться 98 працівників: 30 лікарів з МНС (всі лікарі вищої кваліфікаційної категорії), 62 фельдшера з МНС (всі фельдшери вищої кваліфікаційної категорії), 1 сестра-господиня та 5 молодших медичних сестер.

За останнє десятиліття в роботу станції ШМД впроваджено наступні досягнення медичної науки та наукової організації праці:

 • З 2009 р. по теперішній час – всі автомобілі ШМД обладнані згідно з Національним ДСТУ сучасною медичною апаратурою та медичними виробами.
 • 2009 р. – 2015 р. впровадження догоспітальної тромболітичної терапії гострого коронарного синдрому елевацією сегменту ST.
 • 2009 р. по теперішній час – визначення кардіомаркерів пошкодження міокарду (Тропоніну-І, МВ-КФК, міоглобіну) біля ліжка пацієнта за допомогою лабораторних експрес-тестів.
 • У 2010 р. впроваджено застосування еноксапарину та фондапаринуксу як складової догоспітального лікування гострого коронарного синдрому.
 • З 2010 р. по теперішній час серцево-легенева реанімація здійснюється згідно з сучасними рекомендаціями Європейської Ради Реанімації.
 • З 2010 р. постійно ведеться кропітка робота з впровадження протокольної схеми надання екстреної медичної допомоги з гідно з сучасними рекомендаціями та клінічними настановами.
 • З 2011 р. впроваджено застосування на догоспітальному етапі клопідогрелю, урапідилу, метопрололу для лікування гострого коронарного синдрому та гіпертензивних кризів.
 • У 2011 р. впроваджено відеографію робочого часу з обробкою відеозапису комп’ютерною програмою (Реєстр галузевих нововведень № 28-29 2008; нововведення № 209/29/08).
 • У 2012 р. впроваджено на догоспітальному етапі фармакологічну кардіопротекцію пацієнтам з гострим коронарним синдромом за допомогою вітчизняного лікарського засобу кверцетин.
 • У 2013 р.-2016 р. впроваджено застосування на догоспітальному етапі тікагрелору для здійснення догоспітальної антитромбоцитарної терапії гострого коронарного синдрому.
 • У 2014 р. впроваджено Протокольну схему надання екстреної медичної допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод на догоспітальному етапі (Реєстр галузевих нововведень № 38-39, 2013р., реєстр №190/38/13)
 • У 2014 р.-2016 р. впроваджено та оптимізовано автоматизоване робоче місце лікаря з медицини невідкладних станів станції ШМД.
 • У 2019 р. розроблено та впроваджено клінічний маршрут пацієнта з гострим порушенням мозкового кровообігу для забезпечення вчасної тромболітичної терапії на ранньому госпітальному етапі.

Впродовж роботи у ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС лікарі станції ШМД публікували наукові статті, тези доповідей, методичні рекомендації у наступних фахових виданнях: «Медицина неотложных состояний», «Клінічна хірургія», «Кардиология: от науки к практике», «Україна. Здоров’я нації», «Український медичний часопис», «Ліки України плюс», «Український кардіологічний журнал», «Інновації в медицині».

За багаторічний термін роботи станція ШМД постійно вдосконалювалась, ввібрала неоціненний досвід та найсучасніші світові методики надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі. Перспективи подальшого розвитку включають створення можливості працювати з електронною медичною карткою пацієнта безпосередньо на місці виклику за допомогою сучасних засобів комунікації з врахуванням вимог щодо швидкості передачі даних та захисту інформації, забезпечення станції ШМД санітарним гелікоптером.


Список лікарів:

 1. Сімак Ігор Миколайович – завідувач станції ШМД, лікар з МНС
 2. Бартащук Назар Анатолійович – лікар з медицини невідкладних станів (МНС)
 3. Бондаренко Андрій Миколайович – лікар з МНС
 4. Вельма Вікторія Альбінівна – лікар з МНС
 5. Горенко Ольга Володимирівна – лікар з МНС
 6. Григорів Наталія Мирославівна – лікар з МНС
 7. Гусейнова Наталія Миколаївна – лікар з МНС
 8. Ґедзь Микола Олександрович – лікар з МНС
 9. Данильчик Михайло Олексійович – лікар з МНС
 10. Дзюменко Максим Альбінович – лікар з МНС
 11. Дікевич Галина Іванівна – лікар з МНС
 12. Жежель Жан Жанович – лікар з МНС
 13. Захаренко Віталій Васильович – лікар з МНС
 14. Зіневич Олег Леонтійович – лікар з МНС
 15. Колесник Андрій Володимирович – лікар з МНС
 16. Корібут Наталія Вікторівна – лікар з МНС
 17. Кулінченко Олена Олександрівна – лікар з МНС
 18. Луценко Олександр Юрійович – лікар з МНС
 19. Макаревич Андрій Євгенович – лікар з МНС
 20. Мішура Михайло Михайлович – лікар з МНС
 21. Мулик Борис Іванович – лікар з МНС
 22. Новожилов Дмитро Миколайович – лікар з МНС
 23. Панчук Валерій Антонович – лікар з МНС
 24. Петрук Юрій Михайлович – лікар з МНС
 25. Судакевич Микола Петрович – лікар з МНС
 26. Собко Олександр Миколайович – лікар з МНС
 27. Томченко Микола Миколайович – лікар з МНС
 28. Тюльнев Василь Вячеславович – лікар з МНС
 29. Цвіль Ігор Леонідович – лікар з МНС
 30. Юзьков Валерій Васильович – лікар з МНС