Пошук доказовості методу «Електроміостимуляція»
Стаття «Електрична міостимуляція (EMS) покращує метаболізм глюкози та поглинання кисню у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу».
Мета: Дослідити вплив EMS в T2DM на метаболізм глюкози, склад тіла та продуктивність фізичних вправ за допомогою нещодавно розробленого костюма для стимуляції, який включає м’язи тулуба, ніг та рук.
У пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу (T2DM) рекомендується тренування з фізичних вправ для поліпшення глікемічного контролю. Електрична міостимуляція (ЕМС) скелетних м’язів – це новий метод підвищення працездатності у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю.
Методи огляду: взяли участь п’ятнадцять осіб, які проходили навчання протягом 10 тижнів двічі на тиждень тривалістю 20 хвилин з EMS. Оцінено вплив на глюкозу, глікозильований гемоглобін (HbA(1c)), споживання кисню та склад тіла.
Результати: спостерігалося значне збільшення поглинання кисню на аеробному порозі і максимальної працездатності, з супутньою тенденцією до поліпшення максимального поглинання кисню. Рівень глюкози в крові натще знизився та рівень HbA(1c) знизився також, тоді як середня загальна вага і частка жиру в організмі залишалися статистично незмінними.
Висновки: EMS може покращити метаболізм глюкози та функціональні показники у пацієнтів з T2DM. Ці дані свідчать про те, що EMS може стати новим додатковим терапевтичним режимом фізичних вправ і допомогти пацієнтам подолати свій сидячий спосіб життя.
Посилання: https //pubmed.ncbi.nlm.nih.gov /25734937/
Даний метод ефективно використовується у відділенні реабілітації КДЦ, призначається лікарем-фізіотерапевтом при наявності показів.
Контактні телефони: