Лабораторія патоморфологічних та цитологічних методів дослідження

Відділення розташоване на 2 поверсі ДНУ «ЦІТОЗ» ДУС, праве крило, Блок В
кабінети: Каб.244, Каб.252

Графік роботи:

з 08:00 до 15:00 (Пн-Пт) 

 Мазуренко Сергій Миколайович – Завідувач консультативно-діагностичного центру, завідувач лабораторії патоморфологічних та цитологічних методів дослідження, лікар-патологоанатом вищої кваліфікаційної категорії 

Лабораторія патоморфологічних та цитологічних методів дослідження, являє собою відокремленим структурним лабораторним підрозділом, що займається гістологічною та цитологічною верифікацією  запальних та пухлинних процесів в організмі людини.

Види досліджень, які проводяться в нашій лабораторії:

 

  1. Патогістологічне дослідження операційного та біопсійного матеріалів І, ІІ, ІІІ, ІV, V категорії складності (термін виконання протягом 10 робочих днів);
  2. Інтраопераційне експрес дослідження (термін виконання 30-40 хв.); 
  3. Консультація гістопрепаратів з комісійним переглядом (термін виконання 1 доба);
  4. Цитоморфологічне дослідження біоматеріалу одержаного під час гінекологічного та урологічного огляду (термін виконання 2-3 доби);
  5. Цитоморфологічне дослідження секрету простати та сім’яної рідини (термін виконання 2-3 доби);
  6. Цитоморфологічне дослідження виділень з поверхні шкіри (термін виконання 2-3 доби);
  7. Цитоморфологічне дослідження пунктату молочної залози, колінного суглоба, лімфатичних вузлів, м’яких тканин (термін виконання 2-3 доби);
  8. Цитоморфологічне дослідження аспіратів із вузлів щитоподібної (термін виконання 2-3 доби);
  9. Цитоморфологічне дослідження харкотиння на АК (атипові клітини) (термін виконання 2-3 доби);
  10. Цитоморфологічне дослідження рідин із порожнин на АК (атипові клітини) (термін виконання 2-3 доби).
  11. Цитоморфологічне дослідження аспірату з тіла матки, секрету передміхурової залози, цервікального каналу (термін виконання 2-3 доби).
  12. Цитоморфологічне дослідження виявлення паразитарних грибів (термін виконання 1 доба).

Значення гістологічної лабораторії у лікувально-діагностичному процесі.

Кожна галузь медицини займається своїми вузькими специфічними завданнями, які дають головне – правильний діагноз і відповідне лікування.

Наше  відділення працює з прижиттєвою діагностикою патологічних процесів та захворювань.

Лікар будь-якої спеціальності, зустрічаючись з патологією може тільки з більшою часткою ймовірності припустити захворювання. Завдання лікаря-патологоанатома та цитоморфолога – точно визначити і назвати «хворобу».

У більшості випадків, щоб зорієнтуватися у формі патологічного процесу, лікар бере у хворого так звану біопсію – ділянку патологічно зміненого органу (гортані, шкіри, порожнини матки, порожнини носа, шийки матки, лімфовузла тощо). У гістологічній лабораторії після відповідної обробки реактивами з тканини отримують тонкі зрізи, що переглядаються під мікроскопом.

Оснащення лабораторії відповідає всім сучасним критеріям, з перспективними планами на подальше.

Новини:
На даний момент в структурному підрозділі є 11 штатних одиниць медичного персоналу, до якого входять:

 

1 – Лікар-патологоанатом, д.мед.н., професор;
1 – Лікар-патологоанатом,к.мед.н.;
2 – Лікарі-патологоанатоми, вищої кваліфікаційної категорії;
1 – Лікар-патологоанатом;
1 – Цитоморфолог, вищої кваліфікаційної категорії;
1 – Цитоморфолог;
1 – Лікар лаборант, вищої кваліфікаційної категорії.

Патоморфологічний діагноз – найточніший діагноз.

Тільки лікарі-патологоанатоми та цитоморфологи можуть визначити, що за невинною «бородавкою» на шкірі ховається грізний рак шкіри і, навпаки, заспокоїти хворих, у яких запідозрений злоякісний процес, що це – просте порушення функції залоз внутрішньої секреції або запальний процес.

Залежно від відповіді наших спеціалістів, хворим рекомендується лікування, індивідуальне у кожному випадку. Крім біопсійного матеріалу, в лабораторії досліджується весь операційний матеріал та цитологічний. Все, що видаляється під час оперативних втручань – починаючи від мікроскопічного поліпа при зовнішніх операціях, до цілих органів (шлунок, нирка, щитоподібна залоза, матка і т.д.) при операціях на  порожнинах – ВСЕ підлягає дослідженню у нашій лабораторії. Лікар-патологоанатом оглядає віддалений орган, бере на дослідження шматочки цього органу з патологічними змінами і після дослідження під мікроскопом виставляє діагноз, який лікар-клініцист бере за основу лікувального процесу пацієнта.

Надісланий матеріал (біопсійні шматочки та видалені органи), залежно від обсягу та характеру його може бути досліджений протягом 20-30 хвилин (експрес-метод), та  звичайна проводка – 10 робочих днів. 

Результати дослідження вписуються в спеціальний журнал і зберігаються у відділенні 10 років, скло-препаратів – 3 або 10 років, і можуть бути видані на вимогу хворих.

Цитоморфологічні методи дослідження менш трудомісткі, але не менш важливі в нашій роботі, вони менш травматичні для організму (пункцій на біопсія, мазок-відбиток і.т.ін.), і також вказують на патологічні зміни різного характеру які відбуваються в організмі людини. Термін виконання їх 1-3 робочі дні.

Новини відділення:

Як змінилась класифікація захворювань шийки матки:  від CIN до сучасних стандартів

Як змінилась класифікація захворювань шийки матки: від CIN до сучасних стандартів

Морфологічні критеріі Крона та неспецифічного виразкового коліту Класифікація захворювань шийки матки пройшла значну еволюцію протягом останніх десятиліть. Особливу роль у цьому процесі відіграло впровадження науково…
Морфологічні критеріі Крона та неспецифічного виразкового коліту

Морфологічні критеріі Крона та неспецифічного виразкового коліту

Морфологічні критеріі Крона та неспецифічного виразкового коліту Морфологічні діагностичні критерії для хвороби Крона (ХК) та неспецифічного виразкового коліту (НВК) базуються на гістологічному дослідженні тканин, отриманих…
Знайомство з роботою лікаря-цитоморфолога лабораторії ПтМЦД

Знайомство з роботою лікаря-цитоморфолога лабораторії ПтМЦД

Знайомство з роботою лікаря-цитоморфолога лабораторії ПтМЦД Лікар-цитоморфолог — це вузькопрофільний медичний спеціаліст, який займається діагностикою захворювань на основі вивчення клітинного складу тканин і рідин організму.…
Поради лікарів:
Прокрутка до верху