Харчування та мігрень

Харчування та мігрень

Давайте сьогодні поговоримо про мігрень та  харчування.

Чи є між ними зв’язок, як ті чи інші продукти впливають на перебіг цього захворювання.

Як відомо є тригери мігрені ( фактори, які найчастіше провокують мігренозні напади). Сьогодні поговоримо про харчові тригери мігрені.

Адже дуже важливо розпізнавати, які саме з продуктів провокують мігренозний біль. Уникати цих чинників, відкоригувати свій раціон харчування, тим самим зменшуючи частоту виникнення  нападів мігрені.

Звичайно  цей список умовний, тому що кожна людина має  індивідуальні особливості організму.

Серед харчових продуктів та їх хімічних складових речовин, що провокують мігрень найчастіше виділяють наступні:

➡️ Продукти, які містять тирамін – витримані сири (Пармезан, Чеддер, Швейцарський), сири з пліснявою, какао,  закваска, йогурт, сметана, консервовані або копчені м’ясо та риба, ковбаски, шинка, бекон.

➡️ Шоколад містить фенілетиленаміни.

➡️ Продукти, які підвищують рівень допаміну  – мигдаль, волоський горіх, кешью.

➡️ Бобові містять таніни.

➡️ Продукти, що є джерелом гістаміну – лосось та тунець.

➡️ Цитрусові та банани поєднують у собі тирамін та гістамін.

➡️ Продукти, що є джерелом триптаміну – томати та ананас.

➡️ Харчові добавки – глутамат натрію (підсилювач смаку) або аспартам (підсолоджувач).

➡️ Соління, мариновані продукти, прянощі, продукти, які містять розсіл  або оцет,  також можуть викликати головний біль.

➡️ Вживання алкоголю, що містить тирамін та сульфіти, дубильні речовини (особливо червоне вино, пиво, шампанське) сприяє розвитку нападу мігрені.

➡️ Ну і звичайно продукти , що містять кофеїн (кава, чай, кока-кола). Як правило кофеїн провокує головний  біль та впливає  на ефективність протимігренозних ліків.

Серед продуктів також є ті, вживання яких знижує частоту виникнення мігренозних нападів. Вони багаті мінералами, вітамінами та жирними кислотами, що допомагають запобігти мігрені:

✔️        Продукти з низьким вмістом вуглеводів,  помірним білків та високим жирів – кетогенні продукти (яйця, курка, індичка, яловичина, сир)

✔️        Продукти, багаті на омега-3жирні кислоти (скумбрія  та лосось)

✔️       Продукти,  багаті на магній  – броколі, болгарський перець, риба (тунець, короп, тріска, камбала), листові овочі, крупи (гречка, вівсяні пластівці), авокадо, банани, грейпфрут, лимон, полуниця, яблука та груші.

Дослідження вказують також, що причиною головного болю може бути тривалий голод, значні перерви  між прийомами їжі, які призводять до зниження рівні глюкози в крові людини, що також може спровокувати  мігрень.

Треба враховувати температуру вживаної  їжі, вона не повинна бути занадто гарячою чи холодною, що також може сприяти виникненню головного болю.

Звичайно тригером виникнення мігрені може бути будь-який чинник (стрес, порушення сну та інше), окрім харчових продуктів. Але майже до 25-35% усіх нападів мігрені провокується неправильним харчуванням.

Отже виключення з раціону продуктів – тригерів, регулярне харчування, не пропускання прийомів їжі, достатнє вживання чистої води, фізична активність, раціональний сон, індивідуальний підбір дієти –  з низьким глікемічним індексом, кетодієта  значно зменшать частоту нападі мігренозного  болю та покращать якість життя.

Будьте здорові!

Новини:
Прокрутка до верху