Входить до складу Центру підвищення кваліфікації “Інститут післядипломної освіти”
Функціонує з 2006 року. Освітню діяльність здійснює на підставі Ліцензії МОН України АГ № 582704.
тел.: (044) 254-68-54 email: trainingcenter@ukr.netПроводиться післядипломна підготовка з надання невідкладної медичної допомоги в екстремальних ситуаціях (ліцензований обсяг прийому на навчання 1000 осіб в рік).
Навчаються лікарі, молодші спеціалісти з медичною освітою та особи без медичної освіти на 3-денних та 2-денних циклах за погодженими з МОЗ України навчальними планами і програмами.
Основна форма навчання – короткотривалі інтенсивні цикли-тренінги підготовки з надання невідкладної медичної допомоги (18 годин для медичних працівників і 12 та 18 год для осіб, що не мають медичної освіти).
Крім обов’язкового відпрацювання всіх практичних навичок на сучасних реалістичних манекенах, проводяться навчання-симуляції за сценаріями, що максимально наближені до життя.
Навчальні плани і програми циклів навчання схвалені Науково-методичною радою ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС, погоджені МОЗ України і затверджені директором ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС. На всі передбачені тематичним планом лекції та практичні заняття є методичні розробки для викладачів.
Викладачі навчально-тренувального центру пройшли підготовку за спеціальними програмами у країнах Європи та Україні. Троє інструкторів-викладачів (із дванадцяти по Україні) отримали дипломи інструкторів Європейської Ради Реанімації (ERC) та право викладати курс підготовки з проведення спеціалізованих реанімаційних заходів ALS (Advanced Life Support) у Європі.
Навчально-тренувальний центр обладнаний найсучаснішими тренувальними манекенами компанії AMBU International, за допомогою яких слухачі засвоюють практичні навички з проведення реанімації дорослих та дітей, методи відновлення прохідності дихальних шляхів, дефібриляцію, транспортну іммобілізацію, зупинку кровотечі, допомогу при потраплянні стороннього тіла в дихальні шляхи, отруєннях, опіках, травмах, гострих захворюваннях, пологах у позалікарняних умовах тощо.
Інструктори-викладачі навчально-тренувального центру беруть активну участь у організації, проведенні і суддівстві щорічних міжнародних чемпіонатів бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги: «Галицькі Медичні Ралі» – у 2008 р. та 2009 р. (м. Львів), «Міжнародний конкурс швидкої медичної допомоги» – у 2010 р. (м. Тернопіль), ІІІ Подільський міжнародний конкурс бригад швидкої медичної допомоги – у 2011 р. (м. Кам’янець-Подільський), IV Національний відкритий чемпіонат бригад швидкої медичної допомоги – у 2012 р. (м. Рівне) та Український чемпіонат бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги – у 2013 р. (м. Київ).
В рамках міжнародної співпраці між Україною та Польщею, координують формування груп із лікарів зі всієї України для навчання на перших міжнародних україномовних курсах ALS (Advanced Life Support) у місті Кракові (Польща) за сприяння Європейської та Польської Ради Реанімації.
У квітні 2010 року та у липні 2013 року комісії Кабінету Міністрів України та МОЗ України, які знайомилися із досвідом роботи ДНУ “НПЦ ПКМ” ДУС, рекомендували використовувати досвід підготовки з невідкладної медичної допомоги в екстремальних ситуаціях Навчально-тренувального центру ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС як зразок для впровадження у інших закладах охорони здоров’я України.
- Бажаючі пройти курс з теми «Невідкладна медична допомога в екстремальних ситуаціях» у Навчально-тренувальному центрі мають подати письмову заяву (можна електронною поштою) за 1 міс. до запланованого навчання. В заяві слід вказати повністю прізвище, ім’я, по-батькові абітурієнта, його контактний номер телефону та електронну адресу. Розклад занять для лікарів та МСМО на 2023 р. – див. нижче (таблиця).
- За 7 днів до запланованого навчання абітурієнт отримує на електронну пошту проект договору, в який він вносить всю необхідну інформацію у 2-денний термін, та відсилає його на електронну адресу відправника
- У 1-й день навчання абітурієнт обов’язково приносить з собою роздрукований в 2-х екземплярах і підписаний стороною замовника договір
Окрім договору, для зарахування на курс потрібні ксерокопії наступних документів:
- 1, 2 сторінка паспорта, і сторінка з реєстрацією місця проживання
- Ідентифікаційний код
- Диплом про медичну освіту (для лікарів чи МСМО)
- Якщо прізвища в паспорті і дипломі різні – документ, що підтверджує зміну прізвища (напр., свідоцтво про шлюб)
Якщо Ви не маєте медичної освіти, проте теж бажаєте навчатися у нашому Центрі – прохання звертатися за наведеним нижче телефоном, чи написати листа на електронну пошту.
- Телефон/факс Центру для довідок : (044) 254-68-54
- Спеціаліст центру – Кацан Наталія Василівна
- E-mail для подачі заяви та для довідок : trainingcenter@ukr.net
- Тренінг з надання невідкладної медичної допомоги (Картки заходів)
- Підвищення кваліфікації лікарів та молодших спеціалістів з медичною освітою
Сертифікати учасників тренінгу «Надання невідкладної медичної допомоги в екстрених ситуаціях» :
Бойко Ігор Васильович
Бондаренко Андрій Миколайович
Вельма Вікторія Альбінівна
Дудник Ганна Євгеніївна
Іскренко Ірина Миколаївна
Лисенко Болеслав Михайлович
Литвак Олена Олегівна
Лузан Ліана Володимирівна
Наливайко Світлана Вікторівна
Наболотний Олег Іванович
Нечай Наталія Романівна
Сакун Тетяна Миколаївна
Тюльнєв Василь Вячеславович
Фролова Світлана Сергіївна
Цвіль Ігор Леонідович