Зубний камінь – шлях до втрати зуба

Зубний камінь – шлях до втрати зуба

Наліт, що виникає на зубах при недостатньому догляді за порожниною рота, поганому або нерегулярному дотриманні гігієни призводить не тільки до виникнення карієсу, але і до появи зубного каменю.

Зубний камінь – це мінералізовані тверді відкладення на поверхнях зубів, частіше в зонах, які найменш доступні для самоочищення та якісної гігієни. Виникає при тривалому накопиченні м’якого нальоту, шари якого поступово просочуються мінеральними компонентами: солями фосфору, кальцію, заліза та ін., які надходять із слини, ясенної рідини та разом із їжею. З часом відкладення стають твердими  і щільно прилягають до поверхні зуба, їх вже стає неможливо видалити звичайними гігієнічними процедурами та засобами: зубною щіткою, зубними пастами, ополіскувачами, іригаторами. 

Зубний камінь частіше супроводжується такими симптомами, як неприємний запах із рота, свербіж та кровоточивість ясен під час чищення зубів, підвищена чутливість зубів до подразників( холодне, солодке, кисле), зміна кольору емалі зубів.

При несвоєчасному лікуванні чи усуненні зубний камінь збільшується, проникає між ясна в пародонтальні кишені і може спричинити появу карієсу, гінгівіту – запалення ясен та більш серйозних порушень навколозубних тканин: пародонтиту, що супроводжується поглибленню ясенної кишені, руйнуванням кісткової тканини і зубоясенного кріплення, що, в свою чергу, призводить до появи рухливості зуба та його втрати.

Під час профілактичного візиту до стоматолога при огляді наявність зубного каменю завжди визначається. В умовах сучасного обладнання стоматологічного відділення видалення зубного каменю відбувається за допомогою ультразвуку абсолютно безболісно і безпечно. Шорстка поверхня зуба після зняття каменю полірується спеціальними інструментами та пастами , що запобігає повторному швидкому утворенню відкладень на  поверхнях зубів. 

Видалення зубного каменю рекомендується проводити 1-2 рази на рік в залежності від рекомендацій вашого лікаря.

Новини:
Прокрутити вгору