Підготовка до обстежень та аналізів
Підготовка до обстеження шлунка
За три доби до обстеження виключити з раціону: чорний хліб, молочні продукти, бобові, капусту, свіжі овочі, фрукти, солодкі і газовані напої. Голодним не лишатись!
Протягом 3-х днів приймати мезим-форте по 1-2 т. тричі на день.
При частих здуттях живота на протязі 3-х днів приймати еспумізан по 2 капсули тричі на день.
На дослідження прийти натщесерце (зуби не чистити, води не пити, ліків не приймати)!
Підготовка до обстеження кишково-шлункового тракту (ІРИГОСКОПІЯ)
За три доби до обстеження виключити з раціону: чорний хліб, молочні продукти, бобові, капусту, свіжі овочі, фрукти, солодкі і газовані напої. Голодним не залишатись!
Протягом 3-х днів приймати мезим-форте по 1- 2 т. тричі на день.
При частих здуттях живота на протязі 3-х днів приймати еспумізан по 2 капсули тричі на день.
На дослідження прийти натщесерце та після очисної клізми, виконаної напередодні до чистої води та вранці.
Підготовка до обстеження поперекового відділу хребта, куприка
За три доби до обстеження виключити з раціону: чорний хліб, молочні продукти, бобові, капусту, свіжі овочі, фрукти, солодкі і газовані напої. Голодним не залишатись!
Протягом 3-х днів приймати мезим-форте по 1- 2 т. тричі на день.
При частих здуттях живота на протязі 3-х днів приймати еспумізан по 2 капсули тричі на день.
На дослідження прийти натщесерце та після очисної клізми, виконаної напередодні (до чистої води ) та вранці.
Підготовка до внутрішньовенного обстеження органів сечостатевої системи
За три доби до обстеження виключити з раціону: чорний хліб, молочні продукти, бобові, капусту, свіжі овочі, фрукти, солодкі і газовані напої. Голодним не залишатись!
Упродовж 3-х днів приймати мезим-форте по 1- 2 т. тричі на день.
При частих здуттях живота на протязі 3-х днів приймати еспумізан по 2 капсули тричі на день.
На дослідження прийти натщесерце після очисної клізми, виконаної напередодні (до чистої води) та вранці.
Підготовка до мікробіологічного та мікологічного дослідження пародонтальних кишень та порожнини рота
Забір здійснюється натще.
До взяття матеріалу не можна вживати жодних лікарських засобів, полоскати рот або чистити зуби.
Загальним правилом для пацієнтів у яких буде забиратись матеріал для досліджень є утримання від фізичних навантажень, прийому алкоголю, ліків.
Пацієнт не повинен приймати їжу пізно ввечері, потрібно лягти спати в звичайний для пацієнта час .
Загальний клінічний аналіз крові
Забір крові проводять спеціальними одноразовими стерильними системами Monovett .
Кров здається натщесерце.
Аналіз сечі загальний
Сеча – ранкова порція.
Перед збором сечі обов’язково гігієнічні процедури.
Для забору сечі використовуються одноразовий пластиковий контейнер.
Аналіз калу
Для аналізу кал збирається в одноразовий пластиковий контейнер з ложечкою, в кількості не більше 1 /3 об’єму контейнеру. Зібраний кал повинен бути швидко доставлений в лабораторію, оскільки при довготривалому зберіганні в ньому відбуваються зміни під впливом мікробів і ферментів. Не можна збирати кал після клізми, після прийняття деяких медикаментів (беладонна, пілокарпін), які змінюють перистальтику кишечника або впливають на колір калу (залізо, вісмут, барій).
Біохімічний аналіз крові
Кров для дослідження необхідно здавати з вени натщесерце.
Дослідження крові на інфекційні захворювання, гормони та інші маркери
Венозну кров беруть вранці натщесерце спеціальними одноразовими системами Monovett.
Аналіз виділень з ока
Призначається для уточнення природи запального захворювання (кон’юнктивіту, кератиту або блефариту) і вибору найбільш ефективного способу його лікування
Методика виконання обстеження: попередня підготовка включає скасування всіх лікарських препаратів і лікувальних процедур за 5-8 годин. Забір матеріалу проводиться після сну, до вмивання, з місць найбільшого скупчення патологічного відокремлюваного за допомогою стерильного ватного зонда-тампона, окремо для кожного ока.
Перед вимірюванням внутрішньоочного тиску потрібно зняти контактні лінзи і повідомити лікаря про захворювання очей, в тому числіпро випадки глаукоми в вашій родині. Якщо ви маєте діагноз глаукома та використовуєте краплі внутрішньоочного тиску, ви повинні крапати каплі перед дослідженням з стандартним графіком.
Як підготуватися до дослідження вій на демодекс?
Методика виконання обстеження: попередня підготовка включає скасування всіх лікарських препаратів, лікувальних процедур, декоративної та лікувальної косметики за 5-8 годин. Забір вій проводиться до вмиванняокремо для кожного ока.
Підготовка до огляду проктолога та діагностичної ректороманоскопії
Увечері не вечеряти, можна пити воду, чай. Виконати 2 очисні клізми з прохолодною водою в 19.00 і 20.00.
Вранці не снідати, можна пити воду, чай. Виконати 2 очисні клізми з прохолодною водою, з інтервалом 1 годину.
Явка до лікаря через 2 години після останньої клізми.
Вищевикладену підготовку можна замінити введенням препарату Нормакол або Фліт клізма (одноразово ) згідно інструкції, що додається.
При гострих болях в області промежини і задньому проході – показаний огляд без підготовки.
Особливості взяття і доставки окремих матеріалів
для мікробіологічних досліджень
При наявності показань слиз із носа і зіву забирають стерильним ватним або марлевим тампонами, які вміщують в стерильні пробірки і доставляють у мікробіологічну лабораторію.
Сеча у хворого забирається з метою встановлення етіології гнійно-запальних процесів сечовивідної системи, виділення уринокультури при черевному тифі і паратифах (2-3 тиждень хвороби), дослідження на бактеріоносійство тощо.
Для мікробіологічних досліджень, як правило, використовується ранкова порція сечі. Після ретельного обмивання з милом зовнішніх органів і ополіскування їх прокип’яченою водою область зовнішнього отвору уретри висушується стерильним тампоном або серветкою. Першу порцію сечі випускають, а середню в кількості 10-20 мл. забирають у стерильну банку або флакон, які потім закривають і доставляють у мікробіологічну лабораторію. При неможливості доставки сечі зразу ж після взяття вона може зберігатися в холодильнику не більш 1 доби.
Гній із ран, свищів, відкритих порожнин тощо забирається стерильним ватним або марлевим тампоном, або стерильним шприцем, вноситься у стерильний посуд (кожний зразок в окремий посуд) і зараз же доставляється у мікробіологічну лабораторію.
Жіноче грудне молоко досліджується у хворих жінок, які знаходяться в періоді лактації. Після обмивання соска молочної залози і області шкіри навколо нього мильною водою, обробки етиловим спиртом і обмивання стерильним ізотонічним розчином натрію хлориду, зціджують декілька крапель молока, а наступні 5-10 мл. збирають у стерильну посудину, яку зараз же закривають і доставляють у мікробіологічну лабораторію.
Оптимальним, з точки зору можливості виявлення збудників кишкових інфекційних хвороб є отримання випорожнень відразу після дефекації. Збір їх здійснюється із судна, горшка, спеціального лотка або іншого посуду, які ретельно були дезінфіковані і багаторазово відмиті гарячою водою до повного усунення слідів дезінфектанту. При наявності патологічних домішок (гній, слиз, пластівці) їх обов’язково включають у пробу, яка збирається. При неможливості отримання випорожнень після дефекації, їх забирають безпосередньо з прямої кишки за допомогою стерильних тампонів.
Фекалії на дисбактеріоз повинну бути вранішні. Допускається приймати послаблюючі препарати або продукти харчування, що мають проносну або послаблюючу дію.
Збирають фекалії в горщик, судно або іншу посудину, які ошпарені кип’ятком або в іншу посудину, на яку кладеться пропрасований гарячою праскою папір.
Фекалії в кількості 10-20 г акуратно збирають в спеціальний одноразовий контейнер, який можна отримати в баклабораторії.
Зібраний матеріал доставляють в лабораторію з 08.00 до 10.00 щодня, крім п’ятниці протягом 2-3 годин.
Мікоплазми є представниками нормальної мікрофлори слизової оболонки урогенітального тракту, але в деяких випадках здатні розмножуватися до зазначеної концентрації і викликати деякі захворювання: U.urealiticum- викликає уретрити у чоловіків (друга причина не гонококових уретритів); виявляється також при простатитах і епідідімітах. У вагітних жінок U.urealiticumможе призводити до виникнення хоріоамніоніту і передчасного розриву оболонки. Вважається, що інфекції, викликані даним видом мікоплазм, можуть призводити до порушення репродуктивної функції. M.hominis- може викликати ендометрити і сальпінгіти, а також є причиною неспецифічних вагінітів.
Обидва види можуть викликати:
– неонатальні інфекції (менінгіти, інфекції дихальних шляхів, септицемію);
– післяпологовий сепсис;
– артрити.
В нашій бак. лабораторії діагностика мікоплазм проводиться за допомогою тест-систем “Мікоплазма ДИО” – це культуральний експрес-метод для віділення, ідентифікації і кількісної оцінки урогенітальних мікоплазм, а також визначення чутливості до антибіотиків.
Збір клінічного матеріалу
Забір матеріалу з уретри, ендоцервікального каналу, піхви (рідше з глотки, носоглотки і кон’юнктиви) проводять тампоном, оскільки мікоплазми прикріплені до клітин і важливо отримати саме клітини слизової оболонки (тампони-йоржики). Тампон з матеріалом занурюють у транспортне середовище.
Як підготуватись до гінекологічного огляду
Перед візитом до гінеколога необхідно прийняти душ та надіти чисту білизну. Безпосередньо перед самим оглядом – спорожнити сечовий міхур. За декілька днів до обстеження бажано виключити статеві контакти, не спринцюватись та не користуватись вагінальними свічками та кремами. За 2 тижні до візиту припинити прийом антибактеріальних препаратів. Збривати волосся на лобку не обов’язково.
Важливо повідомити лікаря про прийом лікарських препаратів та контрацептивів.
Найкращий період для проходження гінекологічного обстеження – це перший тиждень після закінчення менструації. Але, якщо виникли певні проблеми в стані здоров’я, необхідно звернутись до лікаря незалежно від фази менструального циклу.
Для лікаря акушера-гінеколога важлива наступна інформація від пацієнта:
– скарги – чи турбують вас порушення функції сечостатевої системи, а саме болі в ділянці малого тазу, болі під час сечовипускання та статевого контакту, висипка, свербіж, печія в ділянці зовнішніх статевих органів;
– відомості про менструальну функцію – в якому віці розпочався менструальний цикл, тривалість та регулярність циклу, тривалість та об’ємність самої менструації, дата останньої менструації;
– відомості про дітородну функцію – кількість вагітностей, пологів абортів, викиднів, перебіг вагітностей та пологів, наявність ускладнень;
– відомості про статеве життя – початок статевого життя, застосування контрацептивів, наявність постійного партнера, регулярність статевого життя;
– гінекологічні захворювання в анамнезі – дата останнього гінекологічного огляду, консультативний висновок лікаря, гінекологічні захворювання в минулому, їх лікування та досягнутий ефект.
Вищезазначена інформація допоможе лікарю встановити діагноз та призначити лікування.
Підготовка до УЗД органів черевної порожнини та заочеревинного простору
За три доби до обстеження виключити з раціону : чорний хліб, молочні продукти, бобові, капусту, свіжі овочі, солодкі і газовані напої.
Голодним не залишатися!
Протягом 3-х днів приймати мезим-форте по 1-2т. тричі на день. При частих здуттях живота на протязі 3-х днів приймати еспумізан по 2 капсули тричі на день.
На дослідження прийти натщесерце!
Дослідження поверхневих структур, інтравагінальні дослідження жіночих статевих органів, дослідження плевральної порожнини, ультразвукове дослідження в першому триместрі вагітності – додаткова підготовка не потрібна. При трансабдомінальному обстеженні передміхурової залози на дослідження необхідно приходити з повним сечовим міхуром. При ректальному обстеженні передміхурової залози на дослідження необхідно приходити після очисної клізми, виконаної напередодні.
Підготовка пацієнта до тредміл-тесту
Пацієнт не повинен:
– поєднувати тредміл-тест з іншими обстеженнями які вимагають певної підготовки ;
– приймати їжу за 2-3 години до обстеження;
– палити перед дослідженням, якщо палить;
– робити фізичні навантаження;
– напередодні вживати алкогольні напої.
З собою потрібно мати спортивні штани (шорти) , рушник , разовий станок для гоління.
Підготовка пацієнта до ультразвукового дослідження центральних та периферичних судин
Пацієнт не повинен:
– палити перед дослідженням,якщо палить;
– напередодні вживати алкогольні напої;
– приймати судинні медикаменти;
– робити масаж.
Підготовка пацієнта до реоенцефалографії
Пацієнт не повинен:
– палити перед дослідженням,якщо палить;
– напередодні вживати алкогольні напої;
– приймати судинні медикаменти;
– робити масаж.
Голова повинна бути чистою і без косметичних засобів для волосся.
Підготовка пацієнта до реовазографії
Пацієнт не повинен:
– палити перед дослідженням,якщо палить;
– напередодні вживати алкогольні напої;
– приймати судинні медикаменти;
– робити масаж.