Як швидко схуднути?

Як швидко схуднути?

Літо – сезон відкритого одягу. Саме в цей час, більшість людей із зайвими кілограмами особливо переймаються наслідками затишних посиденьок з какао та смаколиками, і багато хто замислюється над тим, як швидко повернути свої колишні форми та швиденько схуднути, щоб влізти у минулорічний купальник.

Кожен хоче бути гарним та струнким, і на цій людській слабкості заробляють більшість блогерів-нутріціологів, які обіцяють швидкий ефект, організовуючи «марафони схуднення», та «розробляючи» індивідуальне смачне меню «без відчуття голоду».

На жаль, ніхто не попередить Вас про те, що ожиріння – це хронічне рецидивуюче захворювання, яке потрібно лікувати протягом усього життя, так само, як, наприклад, артеріальну гіпертензію. Люди без медичної освіти, які отримали модну професію нутріціологів мають право консультувати лише здорових людей, а сказавши Вам правду про ожиріння – ризикують втратити клієнта.

Окрім того, ніхто не попередить Вас про наслідки швидкого схуднення, і про ціну, яку це може Вам вартувати, дізнаєтесь потім, коли марафон вже скінчиться…

Швидко схуднути – не така вже й складна задача. Головна причина ожиріння – перевищення надходження енергії над її витратами, тому для досягнення результату потрібно обмежити калорії та збільшити фізичну активність. Здавалося б, все просто, і йти до лікаря заради цього немає потреби. Та чи дійсно це так?

Найкалорійнішою складової їжі є жири, тому найпростіше знизити калораж їжі шляхом уникання жирних продуктів.

Але! Різке обмеження жирів у раціоні призведе до застою жовчі у жовчному міхурі і врешті-решт – до жовчнокам’яної хвороби.

Річ у тому, що стимулятором скорочення жовчного міхура є виключно жирна їжа – курка на грилі з овочевим салатом не вирішить цього питання, тому в такій ситуації на весь період схуднення обов’язково мають призначатись лікарські препарати, що попередять таке ускладнення, а призначити лікування має тільки лікар.

Різке обмеження калорій призведе до швидкої втрати ваги, особливо – в перші тижні, але через різкі обмеження у нутрієнтах такий «позитивний ефект» неодмінно буде супроводжуватись втратою м’язової маси (яку потім не так легко повернути), випадінням волосся та поганим настроєм.
При експериментах на власному тілі у старшому віці стрімка втрата маси тіла призведе до м’язової слабкості та зменшення щільності кісток, що збільшить ризик падінь і переломів.

Вихід великої кількості жирів з жирової тканини у кров призведе до надходження їх у печінку, що збільшить ризик стеатогепатиту. Надмірне надходження жирів у кров призведе до її загущення, що збільшить ризик тромботичних ускладнень – інфаркту чи інсульту. Як вам така «спокуслива пропозиція»?  

При різкому схудненні відбувається вивільнення величезної кількості органічних токсичних речовин, що може навіть збільшити ризик онкологічних захворювань.

Різка втрата маси тіла доцільна виключно за медичними показаннями і має проводитись під наглядом лікарів різних спеціальностей.

Безпечна втрата маси тіла – це втрата лише 5-10% протягом першого року – і це безпечна та реалістична ціль, яка не має демотивувати. А до досягнення кінцевої мети може знадобитись аж до 3-х років
Про що ще мовчать нутріціологи? Кожен марафон схуднення, кожна спроба «сісти» на дієту є величезним стресом для організму, що запускає так званий «режим економії» – організм не пробачає знущань, тому чергова спроба «сісти на дієту», або взяти участь у «марафоні схуднення» з кожним разом буде даватися все важче і важче, а збільшення ваги після припинення дієти може перевищити попередній рівень, і така ноша врешті-решт може лишитися з вами на все життя.

Ожиріння – не косметичний дефект, це серйозне багатопричинне захворювання, а найголовніше – хронічне, тому вимагає пожиттєвого втручання, а не «тимчасового детоксу».

Саме тому дбайте про себе з розумом, звертаючись до фахівців і не довіряйте своє здоров’я дилетантам.

Безсумнівно, краса має свою ціну, проте вона не повинна бути дорожче здоров’я.

Ваш дієтолог, Антоніна Олійник

 © 2024 Антоніна Олійник

Новини:
Прокрутка до верху