Центр лікування болю. Введення.

Центр лікування болю

У нашій установі створений та багато років функціонує центр лікування болю, метою якого є надання ефективної медичної допомоги людям, що страждають від гострого чи хронічного болю. Пацієнти переважно скаржаться на болі, оніміння в руках, ногах, шийному, грудному, поперековому відділах хребта, в ділянці тазу, головні болі. Найчастішими причинами таких больових синдромів є ураження хребта, інших органів та систем або психосоматичні розлади. Якраз виявлення причин того чи іншого больового синдрому і є головним завданням лікаря. Ключ до успіху лежить в деталізації скарг, анамнезу хвороби пацієнта та співставленні цих скарг з наявними змінами морфологічного характеру хребта, головного мозку та інших органів та систем. Коли встановлені ці взаємозв’язки між виявленими структурними змінами та скаргами пацієнта – шлях до видужання для пацієнта стає коротшим. При аналізі скарг пацієнта, динаміки їх розвитку та виявлених тих чи інших морфологічних (структурних) змін, що зумовлюють ці скарги, нами розробляється конкретний план лікування для кожного конкретного хворого. Основними методами лікування больових синдромів, що зумовлені зокрема дегенеративно-дистрофічним ураженням хребта (остеохондроз хребта) є збалансована консервативна терапія, локальні, паравертебральні та епідуральні ін’єкції медичних препаратів, радіочастотна денервація фасеткових суглобів, фізіопроцедури, ЛФК, масаж. Перевага надається пункційним (мініінвазивним) методам лікування, в окремих випадках не виключається оперативне лікування. Кожен окремий пацієнт потребує свого конкретного лікування.

У наступних наших сайтових повідомленнях будуть детально описані методи діагности, лікування та профілактики больових синдромів, що пов’язані з ураженням хребта (вертеброгеного) та не пов’язані з ураженням хребта (не вертеброгеного) характеру. Будуть також детально розглянуті усі морфологічні зміни в хребті, що зумовлені дегенеративним ураженням хребта (грижі та протрузії міжхребцевих дисків, спонділоартрози, спонділолістези, спондільози та інше).

Окремо буде розглянуто проблему болю в нижній частині спини, тазового болю, лицевого болю та головного болю. Перша інформація, яку ми плануємо розмістити в наступному повідомленні, буде стосуватися загального погляду на біль як на медико-соціальну проблему; розглянемо біль як універсальний органозберігаючий механізм та маяк, що сигналізує про проблему, що формується, розвивається у пацієнта. Отже, ви ознайомились із загальними підходами до діагностики та лікування больових синдромів, що пов’язані з ураженням хребта, інших органів та планами подальших інформаційних повідомлень з детального висвітлення засобів та методів лікування, як вертеброгеного, невертеброгеного, так і психосоматичного характеру.

Якщо у вас все ще є больовий синдром і ваші попередні візити до лікарів не дали бажаного результату, то ви – наш пацієнт.

Бажаємо здоров’я! До наступних віртуальних зустрічей на нашому сайті. 

З незмінною повагою – лікар вищої кваліфікаційної категорії, що спеціалізується з проблем болю; доктор медичних наук, професор Квасніцький Микола Васильович

Новини:
Прокрутка до верху