Cкринінг слуху новонароджених

Cкринінг слуху новонароджених

Наказ МОЗ України від 09.06.2021. за номером 1144 про порядок проведення скринінгу слуху у новонароджених дітей регулює методику проведення скринінгу слуху та інтерпретацію результатів.

 

  1. Первинний скринінг слуху новонароджених проводиться безпосередньо у закладі охорони здоров’я, у якому перебуває дитина після народження.
  2. Обстеженню підлягають 100 відсотків немовлят за попередньою згодою батьків.
  1. Первинний скринінг слуху новонароджених проводиться шляхом реєстрації отоакустичноі емісіі (ОАЄ).

Зазвичай використовується пристрій для реєстрації і аналізу генерації первинних тонів, які видають волоскові клітини внутрішнього вуха у відповідь на стимул, для визначення порушення функції  роботи вуха.

  1. Обстеження проводиться уві сні дитини, або дитина повинна бути спокійною.
  2. У кімнаті, де проводиться скринінг, повинна бути тиша.
  3. Обстеження триває 1-2 хвилини.
  4. Результат: скринінг пройшов «pass» – означає, що у дитини в обох вухах зареєстрована отоакустична емісія достатньої амплітуди, а співвідношення сигнал/ шум не менше 3 ДБ.

Перевіряють ліве і праве вушко.

  1. Дані про результати скринінгу слуху заносяться в карту новонародженого та у виписку з неї, яку батьки отримують на руки в день виписки зі стаціонару.
  2. Якщо скринінг не був проведений або результат ОАЄ «скринінг не пройшов», новонароджений направляється на повне аудіологічне обстеження не пізніше досягнення 3-х місячного віку.
Новини:
Прокрутка до верху