Cкринінг слуху новонароджених
Наказ МОЗ України від 09.06.2021. за номером 1144 про порядок проведення скринінгу слуху у новонароджених дітей регулює методику проведення скринінгу слуху та інтерпретацію результатів.
- Первинний скринінг слуху новонароджених проводиться безпосередньо у закладі охорони здоров’я, у якому перебуває дитина після народження.
- Обстеженню підлягають 100 відсотків немовлят за попередньою згодою батьків.
- Первинний скринінг слуху новонароджених проводиться шляхом реєстрації отоакустичноі емісіі (ОАЄ).
Зазвичай використовується пристрій для реєстрації і аналізу генерації первинних тонів, які видають волоскові клітини внутрішнього вуха у відповідь на стимул, для визначення порушення функції роботи вуха.
- Обстеження проводиться уві сні дитини, або дитина повинна бути спокійною.
- У кімнаті, де проводиться скринінг, повинна бути тиша.
- Обстеження триває 1-2 хвилини.
- Результат: скринінг пройшов «pass» – означає, що у дитини в обох вухах зареєстрована отоакустична емісія достатньої амплітуди, а співвідношення сигнал/ шум не менше 3 ДБ.
Перевіряють ліве і праве вушко.
- Дані про результати скринінгу слуху заносяться в карту новонародженого та у виписку з неї, яку батьки отримують на руки в день виписки зі стаціонару.
- Якщо скринінг не був проведений або результат ОАЄ «скринінг не пройшов», новонароджений направляється на повне аудіологічне обстеження не пізніше досягнення 3-х місячного віку.