Що потрібно знати про вітамін С?

Що потрібно знати про вітамін С?

У більшості людей цей вітамін асоціюється із застудою, оскільки загальноприйнято вважати, що він підвищує імунітет і профілактує застудні захворювання.
Та мало кому відомо, що вітамін С надзвичайно важливий для наднирників, адже саме у цьому органі він міститься у найбільшій концентрації.

Стрес, аутоімунні порушення, прийом глюкокортикоїдів – стани, при яких потреба організму людини у вітаміні С значно збільшується!

Окрім цього, цей вітамін надважливий для утворення колагену – білку сполучної тканини, яка є найбільшою тканиною нашого організму, що зʼєднує всі внутрішні органи і системи. Для міцних кісток цей вітамін не менш важливий, ніж кальцій та вітамін Д.

При дефіциті вітаміну С мрія про сяючу та здорову шкіру залишиться  лише мрією. Якщо почали помічати уповільнення загоєння ран, зверніть увагу на Ваш раціон і задайте собі питання, чи достатньо в ньому цього вітаміну?

Вітамін С – один з найважливіших антиоксидантів, який підтримує здоров’я всіх клітин, є відомим захисником від несприятливих екологічних факторів і здатен виводити з організму важкі метали та токсини. 

Дефіцит вітаміну С доволі поширений через зменшення його вмісту у сучасних продуктах. Симптомами такого дефіциту є: кровоточивість ясен, випадіння зубів, анемія, ламкість кісток і судин, зниження імунітету, набряки ніг, крововиливи під шкірою.

Також варто пам’ятати, якщо ви дотримуєтесь посту, в раціоні обов’язково мають бути продукти багаті на цей вітамін, оскільки він  значно покращує засвоєння заліза, яке досить погано засвоюється з рослинних джерел.

Кладезь вітаміну С – солодкий перець, цитрусові, ківі, квашена і свіжа капуста, броколі, чорна смородина, помідори. Щодня на вашому столі, хоча б двічі на день, мають бути присутні вказані свіжі овочі та фрукти, адже цей вітамін дуже швидко виводиться з організму і втрачає свої властивості при термічній обробці. 

Практична порада:

Якщо на касі в супермаркеті вам пропонують придбати «аскорбінку» – не спокушайтеся привабливою ціною й яскравим пакуванням, в таких нібито «корисних цукерочках» міститься не вітамін С, а його штучний аналог – аскорбінова кислота, яка в організмі людини поводить себе як звичайна органічна кислота – подразнює шлунок та може збільшити ризик сечокам’яної хвороби.

Обираючи вітамін С в аптеці, шукайте його природну L-форму (аскорбат), оскільки саме така форма вітаміну є безпечною і саме вона використовується для покращення загоєння виразки шлунку.

Шукаючи його у продуктових джерела, пам’ятайте: з усіх овочів найбільше вітаміну С міститься в солодкому перці, але взимку та навесні він досить дороговартісний, тому доцільно придбати цей овоч під час сезону, заморозити і вживати свіжим після розморожування. Така дія дозволить  максимально зберегти кількість вітаміну С, а також заощадити ваші кошти.

Іншим доступним джерелом є квашена капуста, яку легко приготувати власноруч і можна додавати фактично до будь-яких основних страв.

Будьте здорові та намагайтеся споживати більше корисних продуктів!

Автор тексту – лікар-дієтолог Антоніна Олійник

© Антоніна Олійник

 

Новини, оголошення:
Прокрутка до верху