Планові огляди у дитячого офтальмолога

Важливість вакцинації дітей

У дитячому віці (особливо в перші 7 років життя) відбувається розвиток зорових функцій і формування органу зору, що в подальшому дорослому житті визначає його якість. Саме в цей період важливо вчасно звертатись до дитячого офтальмолога .

Особливу насторогу треба мати щодо дітей груп ризику у тих випадках, коли:

  • в одного або обох батьків дитини є проблеми із зором як вродженого, так і набутого характеру;
  • в роду є спадкові або вроджені захворювання очей (глаукома , катаракта, аутоімунні або інфекційні ураження очей, пігментний ретиніт та ін.);
  • дитина народилась передчасно або пологи були  патологічними, з ускладненнями;
  • в матері вагітність протікала не фізіологічно, була ускладнена гестозом, діабетом або інфекційними захворюваннями, особливо на ранніх термінах.

Таких новонароджених краще дивитись одразу після пологів, якщо це неможливо – в 1 місяць.

Здоровому малюкові планові відвідування дитячого-офтальмолога  необхідні:

  • на першому році життя двічі:  в  2-3 місяці з метою виключення вроджених вад розвитку очей  та у другому півріччі, бажано в 8-10 місяців, коли обстеження проводиться в умовах  циклоплегії (медикаментозне розширення зіниці діагностичними краплями) з метою детального огляду очного дна і визначення рефракції (оптичної сили)  очей і відповідності їх  фізіологічній нормі;
  • у віці 3-3.5 років, коли перевіряється гострота зору за допомогою відповідних дитячих таблиць, положення і рухливість очей, проводиться огляд очного дна, при необхідності – уточнення рефракції і призначення корекції;
  • в 5.5-6 років потрібен огляд за півроку до початку навчання у школі, щоб у разі виявлення проблеми своєчасно призначити лікування і корекцію для досягнення найкращих зорових показників;
  • щорічний скринінг зорових функцій під час навчання у школі. Це необхідно у зв’язку з інтенсивним  навантаженням на очі в цей період  та  надмірним використання різних гаджетів.

«Червоні прапорці», або коли терміново потрібен  дитячий офтальмолог

  1. Будь-яка травма ока або орбіти, навіть без явних ознак пошкодження та при відсутності скарг. Сюди відносяться: контузії (в тому числі удари по оку м’ячом, гумовими кульками, пальцем або олівцем), хімічні або термічні опіки, засліплення сонцем, снігом, лазерними вказівками, попадання в очі сторонніх тіл, поверхневі поранення, навіть у вигляді невеликих подряпин, забій м’яких тканин навколо очей.
  2. Почервоніння очей, яке не проходить впродовж 3 днів.
  3. Поява густих рясних слизових або гнійних виділень з очей.
  4. Біль, світлобоязнь, сльозотеча без попереднього запалення або на тлі кон’юнктивіту.
  5. Скарги на різке зниження зору, появу помутніння, затуманення або темної плями перед оком.
  6. Зміни в полі зору – випадання певних його ділянок або половини, звуження меж, мерехтіння, світлових спалахів в оці.
  7. Деформація зіниць за формою, величиною, біле світіння в області зіниці замість червоного світлового рефлексу.
  8. Косоокість одно- або двостороння у дитини в будь-якому віці, обмеження рухів очей в різні боки, поворот голови при зоровому навантаженні, повне прикривання або примружування одного ока.
  9. Поява набряку, почервоніння, опущення або болючості повік, новоутворень на шкірі повік.
  10. Помітні зміни в розмірі або формі очей, асиметрія в розташуванні очних яблук.

У всіх  цих   випадках  необхідно терміново звернутись до спеціаліста в найближчий медичний центр або в дитяче відділення Центра мікрохірургії ока, де цілодобово надається невідкладна офтальмологічна допомога дітям.

Новини:
Прокрутка до верху