Обережно кліщ!

Сезон активності кліщів!

Кліщі можуть бути носіями серйозних захворювань, таких як хвороба Лайма, лихоманка та енцефаліт.

Ось що потрібно знати, щоб захистити себе і своїх близьких від цих паразитів:
Період активності

Сезон активності кліщів зазвичай починається в теплу весняну погоду, коли температура повітря стабільно тримається вище +5°C. Це може бути з кінця березня по квітень і тривати до пізньої осені, іноді до листопада. Найбільша активність спостерігається у весняні та ранньолітні місяці.

Місця проживання кліщів

Кліщі вважають за краще вологі та затінені місця, наприклад, лісові ділянки з густими кущами, чагарники, високу траву. Вони чекають на кінчиках гілок та трав, простягаючи свої передні лапки для того, щоб зачепитися за перехожих або тварин.

 Як захиститись від укусу кліща 

Для того, щоб захиститися від укусів кліща, краще дотримуватись наступних рекомендацій:

  • Одяг: носіть світлий одяг з довгими рукавами та штани, заправлені в шкарпетки, щоб кліщів було легше помітити і вони не могли легко дістати до шкіри.
  • Репеленти: використовуйте репеленти проти кліщів на відкриті ділянки шкіри та одяг. Це спеціальні хімічні або натуральні засоби, які використовуються для відлякування комах. Репеленти, що містять ДЕТА, пікарідин або інші активні інгредієнти, можуть ефективно відлякувати кліщів.
  • Обережність на природі: уникайте високої трави та кущів, де найчастіше можна зустріти кліщів. Прогулюйтесь стежками у лісі або парку.
  • Огляд після прогулянки: після повернення з природи краще ретельно оглянути своє тіло, одяг та домашніх тварин на наявність кліщів.

Кліщ — тварина всесезонна, взимку вони нікуди не зникають, але найбільш небезпечний час – весна і осінь. Особливо обережними варто бути з квітня по червень і з вересня по жовтень.

За даними ентомологічних досліджень не кожен кліщ містить в собі вірус: в середньому з 10 тільки 1-2 є заразними, але за зовнішнім виглядом вони не відрізняються.

Інфікування виникає у разі присутності кліща в шкірі щонайменше 24 години. Отже, чим менше часу кліщ був на людині, тим менша ймовірність зараження.

Від хворої людини до здорової збудники цього захворювання не передаються.

 

Алгоритм дій при укусі кліща:
  • Не треба заливати кліща спиртом, олією та іншими речовинами.
  • Для того, щоб витягнути кліща, потрібно звернутися до хірурга!
  • Після самостійного видалення кліща місце укусу потрібно обробити антисептиком, а руки – вимити з милом.
  • Здавати кліщів на аналіз не потрібно
  • Спостерігати за загальним станом три тижні після укусу: якщо підвищиться температура чи з’явиться колоподібне почервоніння на шкірі – негайно звернутися до інфекціоніста!
Новини:
Прокрутка до верху