Лазерна фотокоагуляція
Лазерна фотокоагуляція, або лазерна коагуляція (ЛК) сітківки – це метод, який широко застосовується в офтальмології при таких захворюваннях, як діабетична ретинопатія, дистрофії та розриви сітківки (профілактика відшарування сітківки), центральна серозна хоріоретинопатія, тромбози центральної вени сітківки.
Для цього використовується високоефективний аргоновий лазер з мінімальною інвазивністю і низьким ризиком ускладнень. Він наносить мікроімпульси для створення коагулятів навколо патологічно змінених ділянок сітківки, і ця теплова дія викликає коагуляцію (точкове припікання) тканини та формування зрощень.
ЛК сітківки сприяє поліпшенню кровотоку в незмінених ділянках тканин, знижує потребу в кисні і запобігає утворенню нових аномальних судин, дозволяє знизити ймовірність відшарування сітківки і уникнути втрати зору.
Лазерна коагуляція сітківки має ряд переваг.
Процедура проводиться амбулаторно, без додаткової підготовки, без необхідності госпіталізації.
Весь процес займає 15-20 хв, проходить під місцевою крапелькою анестезією на розширену зіницю.
Під час процедури пацієнт знаходиться в сидячому положенні перед лазерним апаратом. Офтальмолог використовує спеціальну контактну лінзу для точного наведення лазера на сітківку. Під час процедури пацієнт бачить спалахи та може відчувати незначні поколювання. Лазер не впливає на якість зору та може бути безпечно застосований для повторних процедур. Оцінити ефективність коагуляції можна лише через півтора-два тижні, коли остаточно формуються спайки.