Хірургічне лікування катаракти

Хірургічне лікування катаракти

Що таке катаракта?

Катаракта – це захворювання, під час якого спостерігається помутніння кришталика, прозорої біологічної лінзи, що знаходиться всередині ока та бере участь у фокусуванні променів світла на сітківку.

Причини виникнення катаракти ?

Катаракта буває вродженою та набутою, але найбільш часто зустрічається саме вікова катаракта, тобто та, що з’являється  при інволюційних змінах організму. Вже після 55 років важливо проводити комплексну діагностику та регулярно перевіряти стан кришталика для розуміння та відслідковування ступеню змін у ваших очах.

Які є способи лікування?

Єдиним методом лікування катаракти є хірургічна заміна змутнілого кришталика на прозору інтраокулярну лінзу.

Золотим стандартом хірургії катаракти є ультразвукова факоемульсифікація з імплантацією інтраокулярної лінзи (ФЕК). У нашому відділенні офтальмології та мікрохірургії ока хірург проводить видалення катаракти та ставить пацієнтові штучний кришталик, який надалі послужить людині все життя. Хірургічне втручання з приводу катаракти є ефективним, безболісним, швидким і проводиться в амбулаторних умовах.

Як відбувається операція?

Операція триває приблизно 15-20 хвилин під місцевою анестезією краплями, проводиться з використанням одноразових матеріалів та високоякісних інтраокулярних лінз. Заміна кришталика виконується безшовним методом через самогерметизуючі мікророзрізи в рогівці, саме тому операція відбувається дуже швидко та з мінімальним реабілітаційним періодом. З урахуванням високої майстерності хірурга та застосування сучасного  обладнання  відбувається емульсифікація речовини кришталика, тобто його подрібнення на дрібні частини за допомогою ультразвукової енергії, що мінімально впливає на оточуючі тканини; ядерні та кортикальні маси кришталика аспіруються, і на місце старого кришталика імплантується гнучка прозора інтраокулярна лінза.

Після операції пацієнт знаходиться у відділенні деякий час —його оглядає лікар на щілинній лампі, надає порядок застосування крапель для очей та складая графік післяопераційних оглядів, і в той же день пацієнт може повертатись додому. Період реабілітації є мінімальним, а рекомендації обмежуються закапуванням крапель та помірною фізичною активність впродовж одного місяця.

В чому наша перевага?

У відділенні впроваджені новітні технології діагностики захворювань переднього відрізку ока та інноваційні методи хірургії катаракти з обладнанням від світових лідерів офтальмологічної індустрії.

На етапі передопераційної підготовки наші спеціалісти проводять ретельний огляд та здійснюють розрахунок сили інтраокулярної лінзи, параметри якої є індивідуальної для кожної людини та враховують побажання пацієнтів щодо функцій зору. Правильний розрахунок штучного кришталика ока дуже важливий, оскільки лінзи зі складною оптикою дозволяють коригувати короткозорість, далекозорість, астигматизм . Для цього, необхідно виміряти поздовжній розмір ока, рефракційну силу рогівки та розмір передньої камери ока. При розрахунку такої точної анатомії вашого ока використовується новітній біометр LENSTAR, який проводить високоточні безконтактні лазерно-оптичні вимірювання для кожної частини ока – від рогівки до сітківки, він надає прогнозовані результати для пацієнтів навіть зі щільною катарактою, застосовує багатопараметричні формули, такі як метод Баррета та Олсена або метод Hill -RBF, забезпечуючи достовірність кожного розрахунку ІОЛ. 

Операція проводиться досвідченими кваліфікованими спеціалістами, з багаторічним стажем на сучасному обладнанні корпорації Alcon (США) – одному з найбільш надійних і популярних у світі. На етапі хірургічних маніпуляцій задіяна система Centurion – катарактальна машина, яка оснащена інтелектом. Вона забезпечує безпеку, стабільність та контроль кожного кроку операції.  

Сучасні технології ультразвукового видалення катаракти дозволяють безпечно проводити операцію за перших ознак захворювання. Операція на початковій стадії менш травматична, а період реабілітації та відновлення коротший. 

Тож не відкладайте та приходьте до нас!

Новини:
Прокрутка до верху