Гінекологічний чек-ап
Кожна жінка хоче якомога довше лишатися молодою, красивою та здоровою, тому регулярно відвідує перукаря, косметолога, майстра манікюру та педікюру. Візит до гінеколога з метою профілактики частіше відкладається до тих пір, поки не виникнуть скарги та проблеми в жіночому здоров’ї, для подолання яких іноді потрібно докласти чимало зусиль, часу та терпіння. Тож якби щорічні огляди у гінеколога стали регулярними, то більшості жінок можна було б уникнути багатьох проблем.
Хочемо запровадити моду на гінекологічний чек-ап – комплексне обстеження жіночого репродуктивного здоров’я з метою профілактики, що проводиться 1 раз на рік.
Що входить до складу гінекологічного чек-апу?
- консультація та гінекологічний огляд на кріслі;
- кольпоскопія;
- ПАП-тест – цитологічне дослідження на атипові клітини;
- мазок на флору;
- УЗД органів малого тазу;
- дослідження молочних залоз (до 40 років – УЗД молочних залоз, після 40 років – мамографія).
Чи залежить проходження чек-апу від дня менструального циклу?
Так, залежить. Найкращий час для проходження діагностичних процедур – це 8-10 день менструального циклу.
Коли можна отримати результати чек-апу?
Висновок лікаря щодо проведення гінекологічного огляду, кольпоскопії, УЗД органів малого тазу та дослідження молочних залоз можна отримати відразу після проходження тієї чи іншої процедури. Результати лабораторних досліджень, а саме ПАП-тесту та мазка на флору, будуть готові через декілька днів. Тому варто через 3-5 днів завітати до гінеколога на повторну консультацію, щоб отримати заключний висновок та рекомендації лікаря.
Турбота про своє здоров’я – найкраще, що можна зробити для себе. А гінекологічний чек-ап надасть змогу переконатись, що у Вас усе гаразд з жіночим здоров’ям, або вчасно виявити проблему та якомога швидше її вирішити.
Цінуйте своє здоров’я, адже це – запорука Вашої краси та молодості.
Підготувала лікар-гінеколог Шахворостова Н.В.