Догляд за новонародженою дитиною у пологовому відділенні «Діділія».

Догляд за новонародженою дитиною у пологовому відділенні «Діділія»

  Поговоримо про догляд за здоровою новонародженою дитиною у пологовому відділенні «Діділія».
Сучасні принципи перинатального допомоги базуються на концепції ВООЗ фізіологічного догляду за дитиною з обмеженням медичних втручань без належних показань.
Говорячи про партнерські пологи, ми маємо на увазі, що поряд з Вами буде знаходитись найближча людина – це може бути чоловік, сестра , мама, або доула. Ця людина разом з вами поступає і виписується, допомагає до народження дитини і після у догляді за новонародженим. Повинна мати при собі результат флюорографії. Відвідувачі та гості можуть спілкуватись з Вами у маленькому холі відділення з 08-21 години.

Після народження дитину відразу викладають на живіт матері, після закінчення пульсації пуповини, приблизно через хвилину накладають клему і відділяють пуповину. Змінюють вологу пелюшку на домашню – чисту випрану, випрасувану, потім одягають шапочку, шкарпетки – і відбувається перше знайомство матері і дитини, контакт «очі в очі». У зручній фізіологічній позі дитина, вдягнена і тепло накрита, залишається у контакті «шкіра до шкіри» на мамі протягом 2 годин. Лікар-неонатолог і акушерка пологової зали весь час спостерігають за адаптацією дитини, і при появі пошукового рефлексу допомагають вперше прикласти новонароджену дитину до грудей матері.

Увесь час спостерігають за станом дитини, вимірюють температуру тіла і крапають в очі малюку очні краплі Флоксал 0,3 % з метою профілактики гонобленореі.

Контакт «шкіра до шкіри» проводиться не менше 2 годин: дитина зігрівається, засівається сімейною флорою, вперше прикладається до грудей.

Через 2 години лікар-неонатолог здійснює повний огляд новонародженого посистемно, робить за згодою батьків щеплення проти гепатиту В, дитина отримує вітамін К1, виміряються окружності голови, грудей, зріст та вага . Дотримуючись теплового захисту, дитину і маму переводять до палати сумісного перебування. Температура в пологовій залі повинна бути не нижче 25*.
Сумісне перебування – це постійне перебування матері та дитини разом та з допомогою партнера.

Під час післяпологового перебування ми раді відповісти на всі ваші запитання, навчати догляду за новонародженим, допомагати з грудним вигодовуванням. Але як не прикро, необхідно, щоб мати мала бажання годувати груддю, лише тоді наші двосторонні зусилля будуть мати успіх!

Під час щоденного огляду новонародженого лікар інформує маму про стан дитини, корегує допомогу, якщо вона надається, відповідає на питання батьків, підтримує рішучість мами у грудному вигодовуванні.

Здоровій новонародженій дитині необхідно за протоколом у пологовому відділенні зробити (тільки за згоди батьків) 2 щеплення: проти гепатиту В та протитуберкульозну вакцину БЦЖ. Дитина отримує вітамін К1 2 мг перорально або внутрішньомʼязово 0,1 мл.
Кожній дитині вимірюється слух шляхом отоакустичноі емісіі, результат у роздрукованому вигляді додається до виписки.
Безкоштовно проводиться обстеження на 21 спадкове захворювання.

Перед виходом додому мати отримує виписку за формою 97/0 для педіатра. У ній відображається вся інформація про заходи, проведені стосовно новонародженої дитини у пологовому відділенні «Діділія». Надаються рекомендації на майбутнє.

Новини:
Прокрутка до верху