Анестезіологічне забезпечення при протезуванні кульшових і колінних суглобів

Анестезіологічне забезпечення при протезуванні кульшових і колінних суглобів

Ефективне знеболювання при протезуванні як кульшових, так і колінних суглобів забезпечує ефективне й швидке відновлення пацієнтів. Проведення протезування суглобів супроводжується застосуванням загальної анестезії або спинномозкової анестезії.

Спинномозкова анестезія, незважаючи на певні ризики, демонструє кращу ефективність, ніж застосування загальної анестезії при протезуванні кульшових і колінних суглобів. Тобто спинномозкова анестезія пов’язана з меншими періопераційними ускладненнями.

Важливе значення має додавання седації та моніторингу анестезії під час протезування з використанням спинномозкової анестезії. Після успішного проведення хірургічної процедури протезування важливим є досягнення адекватного знеболювання в постопераційному періоді. Це досягається шляхом внутрішньовенної аналгезії, контрольованої пацієнтом, або епідуральної аналгезії.    

Мультимодальна стратегія аналгезії поєднує аналгетики з різними механізмами дії для поліпшення управління болем. Інтраопераційне періартикулярне введення мультимодальних препаратів — одна з найважливіших процедур у періопераційному контролі болю при тотальному ендопротезуванні кульшового суглоба.

Блокада периферичних нервів розглядається останнім часом як альтернативний аналгетичний підхід. При протезуванні як кульшових, так і колінних суглобів застосовують блокаду поперекового сплетення, блокаду фасції клубового м’яза, блокаду стегнового й сідничного нерву, блокаду аддукторного каналу, блокади квадратного м’яза попереку і площини випрямлення хребта.

З урахуванням усього періопераційного процесу використання превентивної та мультимодальної терапії та блокади периферичних нервів може дозволити знизити інтенсивність постопераційного болю, що покращить функціональний стан і якість життя пацієнтів.

Новини:
Прокрутка до верху