А.И. Б.В. Хабрат, О.О. Литвак, Б.М. Лисенко, А.Б. Хабрат
Хвора М., 1979 р.н., звернулась до гінеколога зі скаргами на затримку менструації, біль внизу живота, мажучі кров’янисті виділення зі статевих шляхів.
З анамнезу: менструації регулярні, вагітностей – 1, пологів – 1, термінові, кесарським розтином (слабкість пологової діяльності) три роки тому, хвороби жіночих статевих органів заперечує.
Результати УЗД ОМТ: плідне яйце по передній стінці матки, в ділянці рубця, товщина стінки в місці імплантації 3,0 мм.
На підставі даних клінічних та інструментальних обстежень встановлено діагноз: «Вагітність ІІ, 5 тижнів, прогресуюча у неспроможному рубці після кесарського розтину».
Лікування: переривання вагітності в ургентному порядку шляхом видалення плідного яйця гістерорезектоскопом. Операцію виконано у день госпіталізації.
Відео: У порожнину матки введено гістерорезектоскоп. Візуалізуються дно матки, ліве та праве вічка маткових труб, тканини плідного яйця по передній стінці матки, у нижньому сегменті. «Холодною» петлею гістерорезектоскопу плідне яйце відсепаровано, видалено в межах здорових тканин. Електрогемостаз. Гістерорезектоскоп видалено з порожнини матки.
Післяопераційний період без особливостей. Виписана з одужанням на другу добу після операції.
Рекомендації при виписці: лапароскопічна малоінвазивна метропластика у плановому порядку.
Коментар.
- Переривання вагітності шляхом гістерорезектоскопії дозволяє мінімізувати потенційні ускладнення (перфорація, неповне видалення плідного яйця і, як наслідок, трофобластична хвороба) та інтраопераційно вирішити питання адекватного гемостазу.
- Запропонована лапароскопічна малоінвазивна метропластика у даному випадку дозволяє зберегти репродуктивну функцію та виключає можливість рецидиву.
- Консервативне ведення та/або відсутність ендоскопічного обладнання і фахівця, що володіє методами малоінвазивних оперативних втручань, з високим ступенем вірогідності може призвести до розвитку незворотніх ускладнень і втрати репродуктивної функції у хворих з подібною патологією.