Листопад 2015

Аортокоронарне шунтування

П. О. Тополов

Аортокоронарне шунтування – операція на серці, яка радикально усуває стенокардію і подовжує життя у хворих на ішемічну хворобу серця. Вже упродовж 40 років саме коронарне шунтування не має аналогів за ефективністю. Суть аортокоронарного шунтування – обхід уражених атеросклерозом ділянок коронарних судин і формування нових судин – так званих «шунтів».

Операція виконується через розріз на грудній клітці. До серця в обхід атеросклеротичних бляшок пришивається ділянка підшкірної вени, що вилучена з ноги пацієнта: одним кінцем до аорти, іншим – за місцем звуження коронарної судини. Таким чином, нормалізується кровопостачання міокарда, зникає біль і суттєво знижується загроза виникнення інфаркту міокарда.aksch

Після операції пацієнт проходить етап реабілітації. Лікарем підбирається оптимальна підтримуюча терапія. На 7 добу (орієнтовно) хворий виписується зі стаціонару. Приблизно через місяць пацієнт приступає до активного життя без болю в серці і загрози розвитку інфаркту міокарда. У хірургічному центрі аортокоронарне шунтування виконується часто, з чудовими результами. Сучасне технічне оснащення, тісна співпраця із зарубіжними колегами дозволяють виконувати операції на серці всім пацієнтам з різною тяжкістю захворювання серця, різного віку та за наявності супутніх захворювань.

Електрокардіостимулятор: кому він потрібен  

Електрокардіостимулятор: кому він потрібен

П. О. Тополов

Електрокардіостимулятор (ЕКС) – прилад для радикального і надійного лікування брадикардії. (Брадикардія – рідкий пульс, менше 60 за хвилину). Установка кардіостимулятора, вперше використана в 50-х роках, є єдиним способом лікування таких захворювань як передсердно-шлуночкова блокада, синдром слабкості синусового вузла. Принцип роботи – стимуляція електричними імпульсами сердечного м’яза у відповідь на занадто рідкий пульс. Кому потрібний кардіостимулятор ? В першу чергу це пацієнти, які мають рідкий пульс (пересердно-шлуночкова блокада , синдром слабкого синусового вузла, особливо з втратами свідомості, хворі з фіксованою під час холтерівського моніторування довгою серцевою паузою. Показання для втсановлення кардіостимулятора визначаються лише лікарем- кардіологом (аритмологом) або кардіохірургом. Імплантація і робота ЕКС 16-4 (1) Оперативне втручання триває в середньому 1 годину. Апарат постійно контролює ритм і виробляє імпульси для стимуляції скорочення сердечного м’яза у відповідь на паузу. Складніші моделі кардіостимуляторів можуть змінювати частоту імпульсів залежно від навантаження чи спокою та під час сну. Після операції пацієнти швидко відновлюються. Ретельне налаштування і індивідуально підібраний режим роботи апарату дозволяють швидко повернутися до активного життя. Тривалість перебування в клініці – 1 доба. Лікарі Центру володіють великим досвідом лікування брадикардії. Щороку виконується багато таких операцій, найчастіше пацієнтам з різними формами передсердно-шлуночкової блокади та із синдромом слабкості синусового вузла. Сучасне оснащення, досвід лікарів, які стажувалися в клініках Європи, дозволяють ефективно допомагати пацієнтам зі складними порушеннями ритму.

Пороки серця: інформація для пацієнта (клінічні прояви, поради і тактика серцево-судинного хірурга)  

Пороки серця: інформація для пацієнта (клінічні прояви, поради і тактика

П. О. Тополов

Аортальні пороки

Серце – це м’язовий насос. Для перекачування крові йому необхідні клапани. Аортальний клапан розташований якраз на межі між лівим шлуночком і висхідною частиною аорти (основної судини великого кола кровообігу ). Судини великого кола кровообігу транспортують збагачену киснем кров до всіх органів і систем людського організму. Упродовж всього життя людини аортальний клапан, відкриваючись, пропускає збагачену киснем кров з лівого шлуночка в аорту і, герметично закриваючись, підтримує створений тиск в аорті, запобігаючи поверненню крові у лівий шлуночок. Як виглядає аортальний клапан? Він складається з трьох стулок. Рухливі з вільними краями півмісяцевої форми стулки при відкритті сприяють проходженню крові в аорту, а при закритті перешкоджають зворотному кровотоку. Які бувають ураження аортального клапана?
Прокрутка до верху