Категорія: Поради лікарів

СТРЕС

О. О. Сидоренко

image001

Стресом прийнято називати стан, при якому людина перебуває в психічній напрузі, що виник у процесі важких життєвих умов. Періодично в житті людини відбуваються труднощі та події, які нелегко переносити. Як наслідок, людина реагує емоційно, що супроводжує різноманітні фізіологічні і психологічні зрушення. На сьогоднішній день існує багато теорій і підходів до визначення поняття стресу. Фахівці вважають однією з найбільш правильних теорій ту, яку свого часу запропонував Г. Сельє. Відповідно до даної теорії всім організмам властивий механізм, який відповідає за підтримання рівноваги і внутрішнього балансу. За умови дії зовнішніх подразників рівновага може порушитися. Відповідно, в організмі відбуваються захисно-пристосувальні реакції, які викликають підвищене збудження. Організм пристосовується до подразників за допомогою порушення, яке і є стресом. Відповідно, якщо подразник присутній, стрес стає більш вираженим. В організмі відбуваються відповідні реакції – таким чином він намагається захистити себе від впливу стресу. Але подолати стрес можна не завжди, тому подібний стан може спровокувати розвиток захворювань. Якщо стрес продовжується тривалий період, то зважаючи на занадто сильні роздратування нервової системи, виявляються різні захворювання: мігрень, болі в спині, гіпертонія, цукровий діабет, імпотенція.

 

Докладніше…

Старіння шкіри

О. О. Ошивалова

Чому старіє шкіра?

Близько 75-85% випадків старіння викликане не тільки віком, а і впливом навколишнього середовища і особливо ультрафіолетового опромінення. Тому прийнято розрізняти хронологічне (генетично обумовлене) і фотоіндуковане старіння. Серед інших причин переважають: активна міміка, нікотин, наркотики, хвороби… В результаті їх згубного впливу змінюються регенеративні можливості шкіри, погіршується кровопостачання і порушується метаболізм клітин

Докладніше…

Гіперпігментація шкіри

О. О. Ошивалова

За спостереженнями дерматологів, до них звертається чимало пацієнтів з проблемою гіперпігментацій різного походження. Незважаючи на те, що подібний естетичний недолік найчастіше ніяк не відбивається на здоров’ї і не впливає на працездатність, він привертає увагу оточуючих, що для людини є інколи причиною серйозного психологічного дискомфорту.

Докладніше…

Акне

О. О. Ошивалова

Що таке «акне» ?

Акне (вугрова хвороба або вульгарні вугрі) – розповсюджене ураження сально-волосяного фолікула обструктивного та/або запального походження внаслідок різноманітних екзо- і ендогенних факторів.

Акне – зіпсують життя будь-кого і підлітка і дорослого, не залежно від його статевої приналежності, адже це не просто прикрий дефект, а часто серйозна хвороба, яка потребує лікування.

Докладніше…

АОРТОКОРОНАРНЕ ШУНТУВАННЯ  

 

П. О. Тополов

Аортокоронарне шунтування – операція на серці, яка радикально усуває стенокардію і подовжує життя у хворих на ішемічну хворобу серця. Вже упродовж 40 років саме коронарне шунтування не має аналогів за ефективністю. Суть аортокоронарного шунтування – обхід уражених атеросклерозом ділянок коронарних судин і формування нових судин – так званих «шунтів».

Операція виконується через розріз на грудній клітці. До серця в обхід атеросклеротичних бляшок пришивається ділянка підшкірної вени, що вилучена з ноги пацієнта: одним кінцем до аорти, іншим – за місцем звуження коронарної судини. Таким чином, нормалізується кровопостачання міокарда, зникає біль і суттєво знижується загроза виникнення інфаркту міокарда.aksch

Після операції пацієнт проходить етап реабілітації. Лікарем підбирається оптимальна підтримуюча терапія. На 7 добу (орієнтовно) хворий виписується зі стаціонару. Приблизно через місяць пацієнт приступає до активного життя без болю в серці і загрози розвитку інфаркту міокарда. У хірургічному центрі аортокоронарне шунтування виконується часто, з чудовими результами. Сучасне технічне оснащення, тісна співпраця із зарубіжними колегами дозволяють виконувати операції на серці всім пацієнтам з різною тяжкістю захворювання серця, різного віку та за наявності супутніх захворювань.

Електрокардіостимулятор: кому він потрібен  

 

П. О. Тополов

Електрокардіостимулятор (ЕКС) – прилад для радикального і надійного лікування брадикардії. (Брадикардія – рідкий пульс, менше 60 за хвилину). Установка кардіостимулятора, вперше використана в 50-х роках, є єдиним способом лікування таких захворювань як передсердно-шлуночкова блокада, синдром слабкості синусового вузла. Принцип роботи – стимуляція електричними імпульсами сердечного м’яза у відповідь на занадто рідкий пульс.

Кому потрібний кардіостимулятор ?

В першу чергу це пацієнти, які мають рідкий пульс (пересердно-шлуночкова блокада , синдром слабкого синусового вузла, особливо з втратами свідомості, хворі з фіксованою під час холтерівського моніторування довгою серцевою паузою. Показання для втсановлення кардіостимулятора визначаються лише лікарем- кардіологом (аритмологом) або кардіохірургом.

Імплантація і робота ЕКС

16-4 (1)

Оперативне втручання триває в середньому 1 годину. Апарат постійно контролює ритм і виробляє імпульси для стимуляції скорочення сердечного м’яза у відповідь на паузу. Складніші моделі кардіостимуляторів можуть змінювати частоту імпульсів залежно від навантаження чи спокою та під час сну.

Після операції пацієнти швидко відновлюються. Ретельне налаштування і індивідуально підібраний режим роботи апарату дозволяють швидко повернутися до активного життя. Тривалість перебування в клініці – 1 доба.

Лікарі Центру володіють великим досвідом лікування брадикардії. Щороку виконується багато таких операцій, найчастіше пацієнтам з різними формами передсердно-шлуночкової блокади та із синдромом слабкості синусового вузла. Сучасне оснащення, досвід лікарів, які стажувалися в клініках Європи, дозволяють ефективно допомагати пацієнтам зі складними порушеннями ритму.

Пороки серця: інформація для пацієнта (клінічні прояви, поради і тактика серцево-судинного хірурга)  

 

П. О. Тополов

Аортальні пороки

Серце – це м’язовий насос. Для перекачування крові йому необхідні клапани. Аортальний клапан розташований якраз на межі між лівим шлуночком і висхідною частиною аорти (основної судини великого кола кровообігу ). Судини великого кола кровообігу транспортують збагачену киснем кров до всіх органів і систем людського організму. Упродовж всього життя людини аортальний клапан, відкриваючись, пропускає збагачену киснем кров з лівого шлуночка в аорту і, герметично закриваючись, підтримує створений тиск в аорті, запобігаючи поверненню крові у лівий шлуночок. Як виглядає аортальний клапан? Він складається з трьох стулок. Рухливі з вільними краями півмісяцевої форми стулки при відкритті сприяють проходженню крові в аорту, а при закритті перешкоджають зворотному кровотоку.

Які бувають ураження аортального клапана?

Докладніше…

Поспілкуйтеся з лікарями про користь і ризики призначених Вам препаратів!

 Т. В. Бевзенко

image001Приблизно половина українців приймає ліки, і понад 20% приймають 3 і більше препаратів щоденно. При цьому більшість пацієнтів  не має достатньої інформації  про доцільність і безпечність  препаратів, якими лікується!

10 важливих запитань до того, як Ви приймете будь-який препарат:

  1. Як називається препарат і для чого він?
  2. Як і коли мені приймати його, як довго?
  3. Які побічні явища я можу очікувати, і що мені у цьому разі робити?
  4. Приймати мені цей препарат натщесердце чи після їжі?
  5. Чи потрібно мені виключити будь-які продукти харчування, напої, алкоголь, фізичну активність?
  6. Якщо це разова доза препарату на день, то краще приймати його вранці чи ввечері?
  7. Чи безпечний цей препарат при прийомі одночасно з іншими ліками (фітопрепаратами чи біологічно активними домішками), що я приймаю?
  8. Коли мені очікувати початок дії препарату, і як я буду знати, що він працює?
  9. Як треба зберігати препарат?
  10. Чи є ще якась додаткова інформація про препарат, яку мені протрібно прочитати?

image003

ЗАПИТАЙТЕ! ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! ЗАПИШІТЬ!

Це коротке повідомлення про важливість спілкування пацієнта з лікарем про переваги, користь призначеного препарата і можливі побічні реакції до того, як лікар задокументує    свої рекомендації.

Докладніше…

ЩО ТАКЕ ОСТЕОПОРОЗ?

image001

Остеопороз (пер. “пориста кістка”) – це захворювання, при якому щільність і якість кісткової тканини знижується. Кістки стають ламкими, що призводить до значного зростання ризику переломів. Але втрата кісткової тканини відбувається майже непомітно для людини, і часто-густо діагноз остеопорозу встановлюється після того, як переломи вже трапилися.

 

Досліждення показують, що приблизно 1 з 3 жінок і 1 з 5 чоловіків віком 50 років і старше ламають кістки саме через остеопороз. А остеопоротичні переломи у цілому світі трапляються кожні 3 секунди.

Докладніше…

Хвороба Паркінсона

Т. В. Черній

image001Хворо́ба Па́ркінсона, або тремтли́вий пара́ліч — повільно прогресуюче хронічне неврологічне захворювання, притаманне особам літнього віку. Відноситься до дегенеративних захворювань екстрапірамідної моторної системи. Викликано прогресуючим руйнуванням і загибеллю  нейронів, що виробляють нейромедіатор дофамін, — насамперед у чорній субстанції, а також і в інших відділах центральної нервової системи. Недостатнє вироблення дофаміну веде до активного впливу базальних гангліїв на кору головного мозку.

Термін «паркінсонізм» є загальним поняттям для ряду захворювань і станів з вищезазначеними провідними симптомами (паркінсонізм «+»), але необхідно своєчасно звернутися до спеціаліста з метою ретельної  диференціальної діагностики.  Однак найзначнішою з форм паркінсонізму є хвороба Паркінсона — ідіопатичне захворювання (що означає хворобу самостійну, чи не викликану генетичними порушеннями або іншими захворюваннями).

Докладніше…